Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] zmiana podświetlenia zegarów - MI


hosekk

Rekomendowane odpowiedzi

jednak postanowiłem zrobic licznik i zegarek na niebiesko a reszte podświetlenia na czerwono i może ma ktoś kocepcje jak zamiast pomarańczowego podświetlenia kokpitu zrobić czerwone najprostszym sposobem. Chodzi mi o taka czerwień jak od kontrolek otwartych drzwi :]

 

Kolega to kropki, przecinki i duże literki pozjadał :)

Poza tym niektóre pl-literki pouciekały

 

[ Dodano: 2010-10-21, 00:24 ]

Ja zrezygnowałem jednak z robienia choinki z diód i poprostu okleiłem białe tarcze wycięte z plexy folią do lamp :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy fluxy będą się nadawać do podświetlenia wskazówek? Co dokładnie trzeba będzie zrobić, żeby podświetlić same wskazówki na czerwono, a resztę podświetlenia zostawić tak, jak jest? Trzeba będzie wycierać filtr rozpuszczalnikiem?

 

Wiem, wiem. Jakbym rozebrał to bym wiedział, jednak wolę wiedzieć przed rozpoczęciem prac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaka454, chcę zrobić podobnie i na razie mam 2 pomysły:

1. Zrobienie większej dziury wokół osi wskazówek i umieszczenie tam czerwonych ledów

2. Danie pod wskazówkę kilku ledów SMD przyklejonych np. do cienkiej tektury tak aby przykryć ten pomarańczowy filtr.

 

Jednak z braku czasu i motywacji na razie nie rozbierałem zegarów aby zobaczyć jak to dokładnie wygląda i który pomysł będzie lepszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi większą dziurę wokół osi wskazówek to z kolei czerwone światło może świecić za szeroko, poza to umocowanie wskazówki. W sumie pomarańczowe podświetlenie jest fajne, tylko brakuje mi czerwonych wskazówek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to oświetlenie troche wkurza, bo ani nie pasuje do koloru nadwozia, ani tapicerki... Żeby to miało ręce i nogi to trzebaby w tym trochę podłubać i zmienić kolor, co jak wiadomo wszystkim - proste nie jest i sporo czasu kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o samo podświetlenie zegarów bez wskazówek to wcale to nie kosztuje nie wiem ile. Trzeba mieć Plexi i folie kolorową. Ja tak zrobiłem u mnie i jest OK. W tym tygodniu wrzucę zdjęcia i sami zobaczycie jak to zrobić łatwiej niż wstawianie diód.

 

[ Dodano: 2010-10-29, 20:37 ]

no juz mam tylko wyszły mi takie troche morskie na fotce są jakby zielone ale na żywca są bardziej niebieskie.

 

zdjcie0097l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to są gotowe tarcze ,z podświetleniem takim jak zamówisz ,żarówki licznika tutaj wogóle nie mają nic do powiedzenia (oprócz tych od wskazówek ),bo te tarcze nakłada się na fabryczne i podłącza inwerter który zasila te tarcze . Jakby te tarcze się pojawiły nieco wczesniej to bym je napewno założył ,a tak niemam już licznika przed liftowego by się pobawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie one mają swoje podświetlenie ,wcześniej była inna wersja tych tarcz ,i mi ise nie podobała ,ale te są według mnie fajne ,kto wie moze przy kolejnych modach coś pokombinuje z takimi tarczami .tu masz wcześniejszą wersję dla porównania :

http://www.moman.pl/index.php?a=lista&k=35

może takie wezmę :

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam następujące pytanie. A mianowicie kupiłem białe tarcze z kolorem podświetlenia również białym i chciałbym mieć takie samo podświetlenia jakie jest fabrycznie, czyli pomaranczowe. Jak to osiągnąć? Spaliła też mi się żarówka jedna i to jest żarówka R5 tak?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!