Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwana dzwignia od podnoszenia siedzenia


Rekomendowane odpowiedzi

witam. jak rozebrać dźwignie od podnoszenia siedzenia?? urwała mi się sama rączka może 1cm pozostało tego metalu. jak rozebrać ten plastik co jest dam dalej na tym metalowym? próbowałem na wszelkie sposoby i się nie dało

 

[ Dodano: 2010-05-24, 14:57 ]

czy jest ktoś w stanie mi pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Gość gomez.pl

w ASO ta dzwignia (metalowa) kosztuje 500zl + montaz i demontaż fotela czyli jakies 200 extra

przymierzam się do zakupu używanego fotela na allegro (ok 300 zl) i montaż samemu.

ew. na szrocie znalezć rozbite auto i wyciągnać

trzecia ewentualnosc to zespawać ułamany element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

już myślałem że tylko ja mam z tym problem. Dzwignia założona w tak głupim miejscu ze ciągle trącam ją nogą i odginam. Metal już prawie nie stawia oporu wniosek chwila misiu i odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Ja swoją właśnie naprawiłem:D Ściągnąłem boczek od fotela, cały mechanizm jest wtedy widoczny, niestety nie ma możliwości demontażu dźwigni bez metod inwazyjnych to w ruch poszła wiertarka i wiertło fi 6, po rozwierceniu trzpienia łączącego dźwignię z cięgnem i delikatnym odgięciu blachy dźwignia wychodzi. Następnie dźwignię i kawałek ułamanego metalu z plastikowej nakładki oszlifowałem i zespawałem, dla wzmocnienia wyciąłem część starego pręta (idzie wzdłuż dźwigni w celu wzmocnienia) i wspawałem nowy dłuższy przechodzący powyżej miejsca złamania. Następnie wszystko oczyściłem i pomalowałem. Złożyłem i działa jak nowa. Połączenie dźwigni z cięgnem (to rozwiercone) połączyłem śrubą fi6 wraz z nakrętką samo kontrującą. Niestety nie miałem możliwości spawania migomatem tylko elektrodą ale jakoś poszło (cienka elektroda). Myślę że komuś się przyda moja metoda. A co do fotela to też mam w nim poduszkę ale nie koliduje rozbieranie obudowy, gdyż poduszka jest w części oparcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja bym nie spawał - jest taki magiczny klej PLASTIC WELDER (15 - 20 zł) :) daję Ci gwarancję że bedzie się trzymało ho ho ho ho ho ;) pod warunkiem że dobrze odtłuścisz miejsce klejone to raz a dwa po pierwszym klejeniu weźmiesz sobie jakąś szpatułkę i dodatkowo odbsmarujesz to jeszcze troszkę dookoła. Dlaczego bym to skleił ? ponieważ tego nie widać wogole a dodatkowo jak będzie widać to możesz to malnąć czymś na podobieństwo koloru tego plastiku ;) jak chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

głodny wiedzy poszedłem do "Braciak" - serwisują renie. I okazało się że nie ja pierwszy i ostatni. Oni to ładnie wszystko demontują i ułamany element spawają ;)(wystarczy mieć tę ułamaną rączkę) jestem już umówiony na przyszły tydzień. Koszt ok 150zł

 

Edit: zapłaciłem tydzień temu 80zł, działa jak nowa :D

Edytowane przez gomez.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Załatwiłem to tak, że wybrałem się na szrot z wkrętarką i wiertłem 10mm znalazłem zdewastowany stary fotel sam sobie wymontowałem (bo właścicielowi się nie chciało) za 20 zł, a potem w domu nitownica i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

na allegro są zamienniki po 19 zł np tu: http://allegro.pl/uchwyt-regulacji-fotela-lewy-renault-megane-95-02-i3169369734.html

pod chasłem uchwyt / rączka fotela megane 96 można znaleźć.

 

Sam się za ta muszę zabrać ale pierwsze muszę obadać jak nie inwazyjnie można by ułamaną część zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!