Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsący się silnik


Marcin30lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna pojawiła się w rodzinie Meganka Coupe 16-16v, ma taki sam silnik jak Scenic ( samochód idealny zero problemów)a z nowym nabytkiem mam troszkę problemów. Bardzo drży silnik na biegu jałowym lewarek zmiany biegów odczuwalnie za mocno wibruje . Obroty około 750, jak zimny w okolicach 1100 i tez czuć ze drży.

Nowe filtry,świece Bosch, , uszczelki przepustnicy,rozrząd i płyny. Wypinałem cewki i wtedy to tragedia z drganiami zwiększają się i to znacznie. Nie ma tych problemów jak silnik paruje na ciut wyższych obrotach , nie ma charakterystycznych objawów uszkodzonej cewki przy dodawaniu gazu. Zero błędów, silnik idealnie ciągnie i wchodzi w obroty, pali około 8,5 Pb w mieście

Jedynie ciśnienie na jednym cylindrze(4) jest niższe od pozostałych - podejrzenie że stoją pierścienie na tym cylindrze.(stał kilka mies w Szwajcarii - pęknięty kolektor wydechowy i uszkodzony przewód hamulcowy prawy tył oraz przebieg że trzeba było robić rozrząd)

Czy możliwe aby to było powodem takich drgań??? Czy szukać gdzie indziej ? Dodam że obroty są idealnie stabilne i nie ma z nimi problemów a jedynie te drżenie. Mocowania silnika powiedziano mi ze są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy lekkie drgania lewarka i minimalnie zmieniony odgłos wydechu na biegu jałowym. W czasie jazdy komputer pokazywał zwiększone niż zazwyczaj chwilowe spalanie. W serwisie po 10 min potwierdzili moją diagnozę 1 cylinder nie pracuje i podali powód - cewka. Jeżeli opisywana reakcja przy wypinaniu cewek występowała przy wszystkich cylindrach to raczej nie cewka. Przyczyną drgań może być różnica w kompresji jeżeli jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!