Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona blokada drzwi POMOCY!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja mam następujący problem z tą właśnie blokadą mianowicie mam kombika i mam cyple w tylnych drzwiach ale nie mam alarmu samochód uzbraja się normalnie po 30 sekundach gdy otworze samochód a nie otworze żadnych drzwi, problem mój zaczyna się w momencie gdy chce ustawić automatyczne zamykanie na zapalonym silniku trzymam ten przełącznik ok 5-10 sek nie mam żadnego sygnału "piii" ani nic w tym stylu który by potwierdził działanie tego ale po przekroczeniu ok 10 km/h zamek się zamyka na ok 5 sekund po czym się ponownie otwiera, i tak już zostaje po krótkim wciśnięciu przycisku samochód zamyka się i jest w tej pozycji aż do otwarcia drzwi. Czasem samochód się wcale nie zamyka raz na 5-10 startów. Nawet w momencie gdy automatyczne zamykanie jest wyłączone to z przycisku dzieje się to samo tj. po pierwszym zamknięciu auto otwiera się po chwili dopiero po drugim naciśnięciu pozostaje zamknięta. Prosił bym o pomoc w tej sprawie, każda sugestia może się okazać kluczowa!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

AxA właśnie u mnie zrobiło się dokładnie to samo.

Dodam, że samochód był w naprawie i specjaliści mogli poruszyć jakieś przewody.

Zamek sam zamyka drzwi po ruszeniu a następnie po ok sekundize je sam otwiera.

 

AxA czy rozwiązałeś ten problem? Wiesz co to było?

A może ktoś inny też spotkał się z czymś takim i wie jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem w swojej megance jak AxA i logolo z tą różnicą, że u mnie to piiii... słychać w momencie aktywacji i dezaktywacji tej funkcji moja wersja to także RT i może faktycznie tylko w RTX to działa prawidłowo ? :-/ przy zamykaniu z pilota nie mam żadnych problemów wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxA właśnie u mnie zrobiło się dokładnie to samo.

Dodam, że samochód był w naprawie i specjaliści mogli poruszyć jakieś przewody.

logolo, może napisz co było robione - w którym miejscu, to się pojawi jakaś odpowiedź. Akumulator był odłączany? Sprawę utrudnia alarm, może to jego wina, próbowaliście odłączyć czujniki od centralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa od samego początku czyli jakieś 3 miesiące bo tyle mam swoja megi

sprawdzałem włącznik na konsoli siłowniki w drzwiach raczej Ok bo przy zamykaniu z pilota wszystko działa jak należy

próbowaliście odłączyć czujniki od centralki?
napewno spróbuję tylko proszę o info gdzie jest centralka :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników od centralki nie odłączałem.

 

W kwestii co było robione:

to temat na oddzielną historie ale streszczając - nie do końca wiem. Łaskawy mechanik nie chciał mi powiedzieć. Naprawiane były trzaski w układzie kierowniczym. Akumulator nie był odłączany (działało radio) natomiast podpinali auto pod komputer bo kontrolka od czujnika ciśnienia w oponach na kilka kilometrów przestała mi się palić (nie mam czujników).

 

Być może zostało coś poruszone przy alarmie ponieważ zauważyłem, że była wyciągana wycieraczka z przodu (od strony kierowcy) i była ruszana wykładzina pod pedałami. Ale pewności nie mam.

 

Centralka standardowo jest za bezpiecznikami, chyba, że masz ja zamontowaną inaczej (bezpieczniej) a wtedy może być wszędzie... i ja nie wiem jak ją szybko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja dodam tylko iż nie mam u siebie alarmu, siłownik z drzwi od pasażera był wymieniany ale objawy miałem już takie przed jego wymianą, komputer też nie ma nic do rzeczy ja miałem już sprawdzany i mam zero błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozmawiałem ostatnio z serwisantem z salonu renault powiedział,że może to być wina jakiejś krańcówki dziś wszystkie zdemontowałem zwarłem same końcówki bez podłączania krańcówek i lipa nadal to samo blokuje a po chwili otwiera już mi ręce opadają :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podłącze się pod temat żeby nowego wątku nie zakładać, a przez szukaj nie znalazłem odpowiedzi.

U mnie problem polega na tym że samochód zamyka się zaraz po przekręceniu na zapłon, jest to dość denerwujące np jak chce sie szybko odpalic samochod a nie wszyscyu wsiedli jeszcze do samochodu... W poprzednim (2 lata starszym) zamykal się po przekroczeniu jakis 15km/h. Trzymałem ten przycisk otwarcia przez kilka sekund, było słychać "pii" ale nie dawało to żadnego efekty, po zgaszeniu i przejsciu znowu na zapłon samochód się zamyka...

 

Scenic 1.6 2001r

Edytowane przez FajterWWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!