Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prosba o opinię Scenik 1,4 ben 2008 r


kpton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wypatrzyłem takie cudo i mam pytanie do użytkowników auta z takim silnikiem o parę słów o nim czy nadaje się do normalnej jazdy czy można bezpiecznie nim wyprzedzać i czy warto to kupić dziękuje za każdą opinię a może widzicie coś na zdjęciach bo zadzwoniłem do gościa i mówi że tylko zderzak przedni malował a reszta oryginalny lakier

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11075185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu tego nie bierz. Takie gołe ciulstwo z jakimś ciulatym silnikiem. Ehhh co za chory inżynier to wymyślił?

Hehe "oryginalny lakier" ale na których elementach? Kto przy zdrowych zmysłach kupuje auto by je z przebiegiem 6 000 (sześć tysięcy) kilomtrów sobie sprzedać?

Hehehe malowany tylko zderzak... Nie bądź głupi.

A to jeszcze ma hak - czyli ten pierwszy właściciel chciał tym silniczkiem coś holować ;) ;) . No chyba, że ten hak to tylko na bagażnik rowerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ludzie piszecie takie uwagi a czy ktoś z was ma taki samochód z tym silnikiem?

Ja posiadam rok 2001 i ten silnik wbrew pozorom nie jest taki słaby.Jazda i przyspieszenie jest ok.Są w błędzie ci co mówią że taki silnik jest za mały.Mowa o silniku 16 zaworowym około 100 koni.A o przyspieszeniu to mam porównanie miałem mazdę 323f.dla mnie ten samochód jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten samochód jest ok

I to jest Kolego najważniejsze <piwko>

Takie tematy pojawiają się po to, żeby wypowiedzieli się inni na temat zakupu. Jak wiadomo opinii jest zawsze n+1, gdzie n - liczba wypowiadających się.

Możesz wziąć je pod uwagę, możesz brzydko mówiąc olać.

 

Wracając do silnika.

Sam mam 1,6/16 czyli coś ok 110 KM i są przypadki, że brakuje mi mocy i wcale nie chodzi tu o szybką jazdę, tzw, ile fabryka dała. Nie mniej na pewno Scenic z silniczkiem 1,4/16V będzie się dość żwawo poruszał w końcu ten silniczek ma coś koło 90KM, czyli tyle samo co montowane w Scenicach silniki 1,6/8V, Jakoś nikt nie narzeka, że są za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mi czasami brakuje mocy mimo 140KM, ale to są pojedyncze przypadki <piwko>

Każdy jeździ inaczej i jednemu wystarcza 50KM, innemu 350KM to za mało :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszecie takie uwagi a czy ktoś z was ma taki samochód z tym silnikiem?

Ja posiadam rok 2001 i ten silnik wbrew pozorom nie jest taki słaby.Jazda i przyspieszenie jest ok.Są w błędzie ci co mówią że taki silnik jest za mały.Mowa o silniku 16 zaworowym około 100 koni.A o przyspieszeniu to mam porównanie miałem mazdę 323f.dla mnie ten samochód jest ok

 

Każdy kupuje co lubi. Ja uważam, że prawie 15 sekund do setki to za dużo. Nie wspominając np. 80-120km/h. Tymbardziej, że jest wybór wśród używek.

To jest moje zdanie. Ty masz swoje, a pytający niech sam sobie odpowie co jest dla niego ważne.

Mam znajomych, którym dobrze się jeżdziło maluchem czy ciankolem. Mi nie i dlatego takich samochodzików nigdy nie miałem i nawet nie planowałem mieć.

Ale po to jest tyle modeli, marek, żeby był wybór i każdy coś dla siebie dobrał. Jak ktoś kupuje TYLKO nowe - to może takiego golasa brać pod uwagę, bo mu kasy brakuje.

Ale przy używanych - róznice są minimalne, a skok wyposażeniowy ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeździ inaczej i jednemu wystarcza 50KM, innemu 350KM to za mało

Zgadza się z tą mocą. Ja w pracy używam służbowego Mondeo ST220 o mocy 226KM i też mi czasem mało :-P .Prawda jest taka, że szybko przyzwyczajamy się do możliwości samochodu i czasem chcemy więcej.

Ogólnie rzecz biorąc niektórzy jeżdżą spokojnie i takie 1.4 im wystarcza. Ja osobiście bym nie brał ze względu na słabą elastyczność. Gdyby miał turbosprężarkę jak w nowych scenikach to inna bajka <ok> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!