Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś się zepsuło;/


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie...było to tak: Odpalam autko, ruszam jest ok, skrzyżowanie, ruszam, i coś rzęzi (do 3000 obr), i tak jakiś czas, potem stoję na skrzyżowaniu, jakiś swąd czuję, ruszam, i nagle wysiada wspomaganie, zapala się kontrolka od ABS-u, Servo, akumulator, kontrolka Stop (ale od ręcznego już nie) i poducha i przestało w tej samej chwili rzęzić. Zegar trochę przygasł, a wycieraczki ledwo co ciągną. Jakoś dojechałem do domu. Zgasiłem go. Odpalić już nie idzie, ledwo zakręci ćwierć i koniec.

 

Kto wie co się stało?

 

Podejrzewam jakąś zwarę, może alternator szlag trafił? Żeby nie było jechałem po suchym.

Wracałem w ulewie i ledwo co dojechałem cało. Przez to nawet maski nie podniosłem.

 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma ładowania?

Alternator, bądź pasek pękł.

ABS z servem wspomaganiem w dodatku poduszkami nie ma nic wspolnego wiec o uszkodzenie tych elementów raczej nie ma się co martwić, sprawdź jak narazie sam, mozesz go odpalic z popychu i sprawdzić ładowanie, (najpierw pasek).

 

Może przebicie na cewce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do swądu to trudno powiedzieć ;)

Ale to rzężenie coś mogło w alternatorze być? i to jak się jechało to do 3000 obr, potem przestawało..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło sprzęgło alternatora, pewnie alternator do wymiany.

Poczytaj o pasku akcesorii i rolkach paska

wykorzystaj opcję ;)

temat jest wyczerpująco opisany

Poza tym chyba przy "okazji" poszedł rozrząd.

Jeżeli tak jest to nie chcę Cię martwić ale jakieś 2500 zł jesteś do tyłu. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że "chyba" rozrząd

A to, że chodził nic nie znaczy. Mnie też "chodził", a jak zgasiłem już nie chciał.

Najpierw zrób porządek z paskiem akcesorii i alternatorem. Jak tylko to to masz szczęście ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spojrzałem pod maskę.... Paska ni ma... Pytanie, czy tam są dwa paski? bo na moje to był tam jeden pasek tylko, którego już nie ma. Najlepsze to to, że miał może z 10 tys. przebiegu i dwa lata... prawie nówka;/

 

I kolejne pytanie... kółko jedno ma spory luz... nie sadze aby tak powinno być. Pewnie pasek spadł.... ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku jest jeden pasek.

Odsyłam do opcji ;) jest tam wszystko opisane i o pasku, i o rolkach, a wszystko dotyczy takiego samego silnika.

Poczytaj, mnie się nie chce ponownie tego przepisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zatargałem ze szwagrem megi do warsztatu. Generalnie to usterka wywołała ogólną wesołość u mechanika. A zepsuło się jedno kółko pasowe, a dokładniej... urwały się śruby.... jakim cudem, to nie wiem ;] Kółko miało luz i prawdopodobnie pasek po prostu spadł... dziwne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane II/ScenicII jak najbardziej, bo koło pasowe jest z gumowym tłumikiem drgań w efekcie bardzo często lubi się rozwarstwić i generuje ciekawe efekty dźwiękowe.

W Megane I / Scenic I koło jest "pełne", stalowe

jakim cudem, to nie wiem

Musiała się poluzować śruba pasek zrobił resztę.

No to cieszę się, że coś bardziej nie poleciało.

Niestety ale te silniki są bardzo wrażliwe na zerwanie paska akcesorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ze szwagrem zaciągnąłem autko do mechaniora, dzisiaj autko już w domu. Cała przyjemność kosztowała mnie 100zł. Kupa strachu była, ale wszystko się dobrze skończyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!