Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Compensa i problem z rzeczoznawca


Klocek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu miałem mała przygode na parkingu, tzn kołes we mnie uderzył.

Dziś był rzeczoznawca z compensy, pokazałem mu lekko przerysowany reflektor (wogóle nie pęknięty tylko kilka rysek) owszem uznał go do wymiany lecz zarzyczył sobie go po wymianie, żebym go oddał. Czy tacy rzeczoznawcy dotrzymują słowa? wogóle nie chciałem go wymieniać ale teraz chyba nie mam wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziebice1

Jeżeli ubezpieczyciel wypłaci pieniądze to według mnie powinieneś go wymienić i uszkodzony oddać,my polacy jesteśmy kombinatorzy :cry: potem się dziwimy że składki ubezpieczenia drożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to odszkodowanie z OC (sprawcy kolizji), to nie masz obowiązku oddawać niczego. Odszkodowanie Ci się należy już z samego faktu szkody, a auta nie musisz nawet naprawiać.

 

Przerabiam właśnie sprawę sądową z Compensą, właśnie o kasę z OC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nic nie oddawaj, koleś sobie jaja jakieś robi. On ma ci wycenić i nic więcej a chcieć to sobie może. Po wycenie mają max 30dni na wypłacenie ci odszkodowania i łaski nie robią a jak robią to do sądu w 99% sprawy przegrywają (wiem to bo wujek jest sędzią i mówił mi kiedyś że takich spraw mają setki-wygrane po stronie konsumenta) Sam miałem taki problem z PZU nie chcieli wypłacić zwlekali ponad 2-mce. Powiadomiłem ich że sprawe kieruje do sądu i wypłacili na drugi dzień. Tak to już jest z tymi firmami że jak się im płaci to są mili i kochani, ale jak to oni mają nam zapłacić to mają nas gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy "teoretycy", jeżeli element został uznany do wymiany i ubezpieczyciel pokrywa koszty ma prawo zażądać jego zwrotu.

Opcje:

- dają kasę po wycenie ( przeważnie zaniżają ) - możesz nic nie robić, nic ich nie interesuje.

- żądasz dopłaty, przedstawiasz faktury zakupu, faktury za naprawę - automatycznie samochód po naprawie do oględzin, części do zwrotu ( mogą wskazać które )

- naprawiasz bezgotówkowo w serwisie - przeważnie samochód do oględzin po naprawie

I tyle :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy w życiu nikt po naprawie nie robił oględzin moich Aut więc dla mnie to bardzo dziwne. A co do -dają kasę po wycenie ( przeważnie zaniżają ) - możesz nic nie robić, nic ich nie interesuje jeszcze nigdy w żadnym Towarzystwie ubezpieczeniowym nie miałem zaniżonej kwoty w stosunku do tego ile zapłaciłem, mało tego zawsze miałem x2(połowa kasy po naprawie zostawała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał bym mieć coś nie tak z głową żeby zaprowadzić do serwisu samochód pogwarancyjny. Ostatnio sporo w TV o tych autoryzowanych serwisach, wolał bym zaprowadzić do "Mariana na Podwórko" niż do tych Autoryzowanych serwisów. Widziałem jak zrobili samochód koledze w takim Autoryzowanym serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy w żadnym Towarzystwie ubezpieczeniowym nie miałem zaniżonej kwoty w stosunku do tego ile zapłaciłem, mało tego zawsze miałem x2(połowa kasy po naprawie zostawała)

 

musiał bym mieć coś nie tak z głową żeby zaprowadzić do serwisu samochód pogwarancyjny

 

I teraz masz odpowiedź dlaczego wg Ciebie nie miałeś zaniżonej kasy, jeszcze na przykładzie:

- masz do wymiany przednia lampę, towarzystwo ubezpieczeniowe wyceniło szkodę na 500 zł i tyle wypłaca, ty kupujesz lampę na allegro za 200 zł, sam wymieniasz i po sprawie. Ubezpieczyciel i Ty jesteście zadowoleni.

- druga sytuacja - nowa w serwisie z wymianą kosztuje 1000 zł - wymieniasz, bierzesz fakturę i przedstawiasz u ubezpieczyciela, ubezpieczyciel chce zobaczyć auto, żąda zwrotu starej ( ma prawo ) i wypłaca 1000 zł za naprawę.

Oczywiście, dochodzi jeszcze kwestia z jakiego ubezpieczenia naprawiamy szkodę - jak z OC sprawcy to najlepiej bezgotówkowo w serwisie :-P a jak ze swojego AC to już jak w pierwszym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja szkody z OC ma na celu przywrócenie auta do stanu sprzed szkody. Jedynie gdy firma ubezpieczeniowa zgadza się na likwidację szkody bezgotówkowo, w warsztacie, który wybierasz, to może Ci nie wypłacić "całej" kwoty... zakładając, że auta nie naprawisz - nie jest to do końca zgodne z prawem.

 

Jak już wspomniałem, to czy naprawisz auto, czy nie - jest Twoją decyzją i firmie ubezpieczeniowej nic do tego. Trochę inaczej jest przy likwidacji z AC.

 

Jak się uprzesz, to możesz sądzić się o zwrot kosztów naprawy w ASO - o ile masz auto serwisowane i jest uzasadnienie, że tam byś to auto naprawił. Firmy ubezpieczeniowe przeważnie wypłacają mniejszą kasę i "chętnie" dopłacają do faktur, ale przecież nie musisz mieć kasy, żeby najpierw kupić za swoje i potem czekać, żeby Ci łaskawie oddali.

 

Mi kompensa wyceniła szkodę na 1500zł. Rzeczoznawca w/g stawek ASO na 7500zł. Auto sprzedałem nienaprawione, a teraz sprawa jest w sądzie o dopłatę brakującej kasy. Na razie biegły sądowy wycenił mi szkodę na 6500zł (stawki zwykłego warsztatu). Czekam na rozprawę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Moje auto było cały czas serwisowane, więc mam mocne argumenty ;-) Poza tym, nawet nie zaproponowali likwidacji bezgotówkowej. Compensa, to chyba najgorsza firma, z jaką miałem do czynienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ja nie wziłąłem żadnych bezgotówkowych, żadnych dopłat poprostu koleś przyszedł zobaczyć samochód po czym na końcu powiedział, że chce tą lampe. Dla mnie to jest śmiech na sali.

 

[ Dodano: 2010-05-31, 19:43 ]

Dziś dostałem wycene, naprawa zderzaka plus lakierowanie dwóch elementów plus wymiana reflektoru i tych listew na zderzaku 1020 zł!!!

Reflektor wycenili na 140 zł przy czym najtańszy używany na Allegro 200 zł.

Robie na swój koszt i lece do nich z fakturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko jakie wy ludzie bzdury tutaj piszecie...

 

jeśli firma ubezpieczeniowa wypłaca kasę za uszkodzony element to może zarządać zwrotu tego uszkodzonego elementu... mają do tego prawo... poczytajcie troche warunki ubezpiecznia i to co jest napisane też małą czcionką a nie tylko kwota... każdy ubezpieczyciel ma również inne wymagania...

 

kolego Klocek, co do kwoty to oczywiście pisac odwołanie jak najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!