Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gnizado wlewu paliwa


Fender1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1. Posiadam Megankę 3D z 2007r. i klapka od wlewu paliwa w pozycji zamkniętej odstaje od samochodu na jakieś 3 mm.

Przyjrzałem się temu dlaczego, no i podejrzewam, a raczej jestem pewien, że powodem jest ułamany zaczep w gnieździe wlewu paliwa. Ten w tylnej części gniazda.

I teraz pytanie, czy wymiana tego gniazda jest prosta i czy klapkę z wlewu się prostu montuje?

Namierzyłem sobie takie gniazdo, tylko że od wersji 5D i z 2003r.

Czy to będzie pasowało do mojego auta i czy jestem w stanie sam to sobie wymienić?

 

Oto link do aukcji :

http://moto.allegro.pl/item1061798580_gnia...e_ii_2003r.html

 

Aby nie zakładać nowego posta mam jeszcze drugie pytanie:

 

2. Lusterko od pasażera, ręcznie sterowane nie działa, tzn jak kręcę tym pałąkiem to nie reaguje i widać że ktoś tam coś kleił jakąś taśmą, i teraz co mam kupić ze środka, aby to działało?, Zaznaczam, iż nie chcę kupować całego lusterka. Gdyby ktoś mógł mi podesłać linka do jakiejś aukcji byłbym wdzięczny...

 

[ Dodano: 2010-06-10, 18:37 ]

Kurczę, panowie, nikt nigdy nie wymieniał tego gniazda wlewu paliwa? bo nie wiem czy mogę to kupić żeby mi to nie leżało, pomóżcie chłopaki choć trochę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że ktoś tam coś kleił jakąś taśmą, i teraz co mam kupić ze środka, aby to działało?

No chyba jednak nie wiesz co jest urwane.

1-odnosnie pytania 1, 2-odnosnie pytania 2. Ponawiam pytanie, gdzie tam na tej aukcji jest dziura na pistolet? Proponuje abyś zadzwonił do człowieka który to sprzedaje i się spytał czy to jest ten element. Nawet nie wiesz czy on nie ma urwanego zaczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, gdzie tam na tej aukcji jest dziura na pistolet?
pod plastikiem.W tej części brakuje lakierowanej w kolorze autka klapki.

Tu masz to samo tylko z tą lakierowaną klapką i otwarte

http://moto.allegro.pl/item1050657433_klap...egane_ii_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z hasłem co jest urwane miałem na myśli część z wlewu paliwa a nie lusterko, pewnie stąd to nieporozumienie.

 

Co do wlewu paliwa nadal nie wiem czy montaż jest względnie prosty, bo jesli tak to bym sobie to kupił i wymienił.

No i w końcu czy z wersji prze liftem 5D będzie pasowało do wersji po lifcie 3D...;)

 

Z lusterkiem zdaję sobie również sprawę, iż jak nie odkręcę to nie będę wiedział..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej aukcji gdzie tam jest otwór na pistolet?
Będzie widoczny po otwarciu ramki do której przyczepia się lakierowaną klapkę.

U mnie problem tkwił w samej klapce. Odstawała, bo ułamał się jeden z zaczepów. Warto więc dokładnie obadać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam

Jeśli chodzi o wymianę tego wlewu czy gniazda(jak zwał tak zwał) to jest to w miare prosta sprawa, sam u siebie wymieniałem już dwa razy, niewiem czy jest jakaś różnica miedzy 3 a 5 drzwiowym nadwoziem, ale napewno to gniazdo pasuje naprzemiennie od disla jak i od benzyny. Całe to gniazdo jest mocowane na 3 srubach i wciskane w otwor w błotniku, moja rada taka, zeby sobie ściągnąć koło i popuścić śrubę od wlewu ktora znajduje się w nadkolu, ułatwi to manewrowanie oraz demontaż jak i montaż nowego gniazda, sama klapka tez jest prosta do demontażu z tym ze tzreba uważać zeby nie pourywać zaczepów, w najgorszym przypadku można ją pożniej przykleić na silikonie czy jakimś kleju. Trzeba tez uważać na rygiel ktory rygluje całość gdy auto zostaje zamknięte, ale tu nie bede sie rozpisywał poniwaź jak dostaniesz nowe gniazdo to sam dojdziesz do tego jak to podmienić. Generalnie bez pośpiechu i uważaj żeby czegoś nie porysować i bedzie dobrze. Jak coś to wal na priwa, postaram się pomóc w miarę możliwości jeśli będę miał dostęp do neta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!