Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie chwilowe wg komputera.


Nazir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacznę od początku.

Jakiś tydzień temu zauważyłem, że nie działa mi prędkościomierz.

Poczytałem forum i znalazłem odpowiedź- zaśniedziałe styki w kostce koło akumulatora.

Przeczyściłem i... ułamałem jeden ze styków w kostce(potem się okazało, że jeszcze ok 2 cm kabla jest zaśniedziałe).

Połączyłem ten kabelek po za kostką za pomocą konektorków i zaizolowałem nakładką.

I od tamtego czasu mam problem ze wskazaniami komputera dotyczącymi spalania chwilowego.

Przy ruszaniu w dzień z I-go biegu zazwyczaj komputer wskazywał coś ok 15l/100.

Po w/w zabiegu z kabelkiem wartość ta na każdym biegu do III-go dochodzi czasami do 20l/100 bez włączonej klimy

Macie jakieś pomysły co do przyczyny takich wskazań a może to normalny wynik?

Styl jazdy mi się nie zmienił, silnik 1.6 16V 2000r

Przebieg 175 000 km

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od początku.

w sumie tak najlepiej ;)

Nie kręć silnika tak wysoko to i spalanie będzie pokazywał mniejsze, poza tym pobaw się gazem na III tak w zakresie 2-4 tysiące i poobserwuj co się dzieje ze spalaniem.

Wynik 20 litrów podczas przyspieszania jest wynikiem bardziej normalnym niż śnieg na początku grudnia ;-) nie masz się czym martwić- no może oprócz ciężkości nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Zacznę od początku.

w sumie tak najlepiej :-)

Nie kręć silnika tak wysoko to i spalanie będzie pokazywał mniejsze, poza tym pobaw się gazem na III tak w zakresie 2-4 tysiące i poobserwuj co się dzieje ze spalaniem.

Wynik 20 litrów podczas przyspieszania jest wynikiem bardziej normalnym niż śnieg na początku grudnia ;-) nie masz się czym martwić- no może oprócz ciężkości nogi.

 

Sorry, że odgrzewam stary temat. Ogółem cały komputer jest dla mnie trochę dziwny. Chwilowe spalanie pojawia się dopiero przy 35km/h. Początkowo u mnie chwilowe spalanie przy przyspieszaniu dochodziło do ok. 15-16 litrów, teraz spokojnie przekracza 20.

 

Często jeżdżę także Kugą 2.0 TDCi i tam normalnie przy ruszaniu na "jedynce" wychodzi nawet ponad 40 litrów, ale w Megance nigdy tak nie miałem, żeby było ponad 20 przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jeżdżę także Kugą 2.0 TDCi i tam normalnie przy ruszaniu na "jedynce" wychodzi nawet ponad 40 litrów, ale w Megance nigdy tak nie miałem, żeby było ponad 20 przy normalnej jeździe.

To akurat standard. Volvo V70 mojego ojca pokazuje 99.9 l/100km spalania chwilowego jak go butuję do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Megane/Scenic I max wskazanie komputera to 30 litrów. W dCi jeszcze chyba 25l nie przekroczyłem (max obciążenie), natomiast w Scenicu F4R 29,9 to standard przy przyspieszaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dci max 27 oczywiście przy ostrym przyśpieszaniu pod górę na 2 biegu.

Zastanawiam się jak kolega z 1 postu sprawdzał spalanie chwilowe na 1 biegu, bo u mnie to raczej niemożliwe, bo spalanie chwilowe komputer pokazuje po przekroczeniu 35 km/h. Osiągniecie takiej prędkości na I biegu byłoby przynajmniej nierozsądne. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!