Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z regulacją kierownicy [Nowe zdjęci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam taki problem, na zdjęciu widocznym poniżej, znajduje się zaznaczona wajcha do regulacji kierownicy.

kierownicaj.th.jpg

W moim Megane po zwolnieniu jej mogę regulować kierownicę w kierunku "od siebie" i "do siebie", czyli przybliżać do klatki piersiowej, albo oddalać. Problem jest taki, że ta wajcha w czasie jazdy sama wyskakuje (otwiera się). Zatrzaśnięcie jej pomaga na chwilę, 10 minut jazdy po wyboistych drogach i już wajcha jest do połowy otwarta, a kierownica daje się przysuwać i odsuwać.

Czy macie jakiś pomysł, jak to naprawić i co mogło się zepsuć?

edit:

Jeszcze sobie przypomniałem, że na początku kierownica regulowana była także góra/dól, teraz wyczytałem w necie, że to standard i właśnie chodzi mi po głowie, że na początku także mogłem to zmieniać. Na chwilę obecną tylko do siebie i od siebie.

edit2:

mam kolejne info, po pracy przysiadłem nad tym i takie są efekty:

dsc00833k.th.jpg

chodzi dokładnie o tą wajchę

dsc00835r.th.jpg

gdy spojrzymy bliżej po rozkręceniu maskownicy widać, że połączona jest z pewnym mechanizmem

dsc00836g.th.jpg

tak ten mechanizm wygląda z bliska

dsc008372.th.jpg

moim zdaniem uszkodzone są dwa elementy, ale może się mylę. Do czarnej wajchy przytwierdzony jest taki specyficzny "klocek 1", który ma żłobienia i one powinny odpowiednio sterować kolejnym "klockiem 2" jeżdżącym po widocznej karbowanej prowadnicy. Prowadnica ma moim zdaniem rozdwojony jeden z ząbków, a do tego klocek 2 po niej jeżdżący, tak jakby wypadł z klocka 1 przytwierdzonego do wajchy. W sumie są to tylko moje domysły, nigdy nie widziałem sprawnie działającego tego mechanizmu. Może teraz ktoś pomoże, czy idę w dobrym kierunku, jak to naprawić i ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!