Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe gniazdo zapalniczki


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że milczałem tak długo - praca :-D

 

Tak sobie właśnie eksperymentalnie sprawdziłem pobór prądu prze lodóweczce (max ~4,5A) i wydaje mi się że bezpiecznik żarówek to tego nie wyrobi :)

dlatego raczej zakupie rozgałęziacz, a z powodów dobrego chłodzenia lodóweczki chyba będe ją stawiał jednak za przednim fotelem (na razie i tak dzieciak jeździ w foteliku więc marnuje się przestrzeń pod nogami :))

Zastanawiam się jeszcze pociągnięciem drugiego gniazdka gdzie w okolice tylnej kanapy, ale to napewno zadanie na po urlopie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Długo się do tego zabierałem ale wreszcie zrobiłem. Mam założone gniazdko zapalniczki w bagażniku MII Grandtour.

Zasilanie wziąłem bezpośrednio z puszki bezpieczników w kabinie (pod kierownicą).

 

Trzeba zdemontować maskownicę pod kierownicą. część śrub jest dostępnych bezpośrednio ale 2 są pod maskownicami na lewym słupku.

trzeba praktycznie zdemontować wszystkie plastiki z lewego progu, zaczynając od konsoli kończąc w bagażniku, łącznie z maskownicami tylnich słupków przy małym okienku w bagażniku (konieczne aby odsunąć plastikową burtę bagażnika).

 

Po zdemontowaniu osłony pod kierownicą mamy dostęp do puszki z bezpiecznikami.

Czerwone kable to stały plus. Żółte to plus po stacyjce. ja odszukałem bezpiecznik który zasila radio i zapalniczkę (15 A) wychodzi z niego żółty kabel wpiąłem się w niego za pomocą szybkozłączki którą kupiłem w sklepie motoryzacyjnym (to taki plasticzek z blaszką którą się zaciska na kablu i z boku ma złącze konekterowe) nic nie trzeba wtedy ciąć i lutować.

Kabel 1,5mm2 puściłem pod plastikami w progu i wyprowadziłem przy tylnej lewej lampie.

Jest tam też śruba dająca masę do lampy do której się też podpiąłem kabel minusowy.

Dodatkowo założyłem w tym miejscu przekażnik samochodowy z wyłącznikiem. Tak że koło gniazda mam wyłącznik. Gniazdo wytargałem ze szrotu od Cytryny Picasso (ma w bagażniku takie fajne gniazdo z klapką) ale można założyć też inne (nie polecam tych nowych ze sklepów, to jakiś chłam).

W sumie ok 3 h roboty z czego najwięcej z odpinaniem tych wszystkich plastików tak aby nic nie połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
(nie polecam tych nowych ze sklepów, to jakiś chłam).
A ja polecam. Gniazdo z klapką kupione z złotówkę jest używane od przeszło roku i sprawuje się idealnie. Fotki - w wątku o lodówce w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!