Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

metaliczne brzęcznie


Pawson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu pojawia się w moim scenicu 1.9 DCI dziwny metaliczny dźwięk.

Po uruchomieniu auta silnik pracuje normalnie i nic niepokojącego nie słychać. Jednak po przejechaniu kilku km i rozgrzaniu silnika słychać dziwne metaliczne brzęczenie. Dźwięk słyszalny jest tylko wówczas jak samochód jest na luzie i na niskich obrotach. Zanika gdy zwiększam obroty powyżej 2 000 obr. oraz jak wrzucam bieg i powoli puszczam sprzęgło.

Gdy auto stoi na luzie nie ma różnicy czy sprzęgło jest wciśnięte czy też nie - cały czas brzęczy.

Dodam że 6 tys temu wymieniałem rozrząd i niedawno wymieniałem komplet sprzęgła (z kołem 2masowym).

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z czymś takim??

tak, ja. od roku tak jeżdżę i właśnie po wymianie rozrządu pojawił się taki dźwięk. Coś jakby buczenie podchodzące pod jak to napisałeś metaliczny dźwięk. Był na forum już taki temat ale jakoś odpowiedź się nie pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, myślę że to nie to, mam tak samo i jakiś tydzień temu byłem u mechanika (myślałem że to poduszka silnika od strony kierowcy) i okazało się że po pierwsze obudowa filtra powietrza ma ułamany zaczep (ten przy akumulatorze) i brak rury dolotowej do filtra (jutro jadę wymienić obudowę i wstawić dolot), a po drugie przy podłużnicy od strony kierowcy patrząc z góry z lewej strony przy akumulatorze jest na rurze metalowej taka puszka i ona prawie dotyka do podłużnicy (ale wytłumaczyłem - jutro zrobię zdjęcie i wstawię) i to chyba to brzęczy

 

[ Dodano: 2010-07-07, 18:57 ]

niestety :-) nie zrobiłem zdjęć, musiałem zostawić samochód na 3 godziny, był problem z wymianą obudowy filtra, okazało się że ta rura metalowa po nagrzaniu się silnika wpadała w wibracje i waliła w podłużnicę (połamał się plastykowy uchwyt mocujący rurę do bloku silnika), na szybko mechanior przypiął paskiem i jak ręką odjął, nie ma brzęczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!