Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby


Rekomendowane odpowiedzi

GrzesiuS, wyłączniki to tylko jeden z elementów potrzebnych do takiej przeróbki. Potrzebujesz jeszcze dobudować podnośniki, dodatkowe wyłączniki do sterowania tylnymi szybami z przodu, z blokada otwarcia tylnymi przyciskami, wiązki przewodów, złączki na słupki, bo te które masz mają za mało pinów, jakieś zaślepki do tapicerki na dziury po korbkach........... czyli całkiem tego sporo. Trzeba przemyśleć czy inwestycja ma sens w kontekście przewidywanego czasu użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić drzwi z rozbitka i wymontować sobie całą instalacje albo nawet znaleźć drzwi w odpowiednim kolorze. Sterownie to tych szyb jest takie same jak masz w drzwiach przednich od strony kierowcy. Standardowo znajduje się między lewarkiem zmiany biegów a gniazdem zapalniczki. Teraz masz tam pewnie jakiś schowek albo uchwyt na kubki. Co do kabli to możesz mieć je poprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli to możesz mieć je poprowadzone.

Zazwyczaj brak kabli i pinów w złączkach na słupku. Sprawdzałem u siebie w sceniolu, chcąc tamtędy poprowadzić podświetlenie do klamek i miejsca obok auta przy wysiadaniu po otwarciu drzwi. Niestety piny tylko do centralnego zamka, reszta otworów w kostkach bez styków, instalacji też brak. I to nie tylko o kabelki w drzwiach chodzi ale o te które w wiązce od słupka do konsoli biegną. Czyli prawie połowa instalacji by musiała być zmieniana lub dodatkowe przewody prowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo001, właśnie ze względu na brak tych styków pomysł został w fazie pomysłu. Za dużo szewcowania by było i przy starym aucie nieopłacalne. A co do fotek, to gdzieś na forum jest to pokazane, przez jednego z użytkowników.

ooo znalazłem:

http://megane.com.pl/podswietlenie-klamek-...nicu-vt4169.htm

No i jeszcze ktoś przedstawiał fotki z bursztynowym podświetleniem ale to już musisz sam poszukać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens robienia czegoś takiego zawsze jest. Raz juz montowałem centralny zamek do pierwszej Meganki i to przyjemna sprawa zrobic cos samemu.

 

Kotsz uniwersalnych siłowniczków to ok 150zl. Nie majątek a na lato przyda sie wygoda otwierania szyb jak ktoś nie ma klimy :/:/

 

Ogólnie lubie bawić sie przy samochodzie i pomysłow mam dużo tylko myślę który realizować:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oryginalne 2 podnośniki, 2 przełączniki, cały tunel środkowy i kawałek wiązki kosztował 150 zł z przesyłką :mrgreen:

Przy zakładaniu największy problem był właśnie przy przeprowadzeniu przewodów przez kostki ale jakoś się udało :P

Cały zestaw pochodził z Megane Classic 2.0 8v z 96r. wersja angielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za komplet zapłaciłem troszkę mniej ,niestety trzeba patrzeć czy plastikowa prowadnica mechanizmu nie jest popękana ,jeśli jest to długo nie wytrzyma ,dlatego teraz wezmę mechanizmy z combi :mrgreen: jest pancerz z linką ,zapewne dłużej wytrzyma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!