Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

litr oleju na 2000 km bez wycieku!


junga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu pierwszy raz bo dopiero kupiłem mojego pierwszego Scenika. Zaraz po kupnie auta wymieniłem płyn chłodniczy rozrząd, pasek klinowy i olej Castrol Magnatec 10 w 40. jestem teraz w norwegi i mam spory problem gdyż w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka service. Ustaliłem że brakuje oleju. do uzyskania stanu minimalnego musiałem wlać litr oleju!! Przy wymianie wlałem ilość oleju według katalogu i przejechałem około 2000 km. najgorsze jest to że nie stwierdziłem żadnych wycieków auto praktycznie w ogóle nie kopci, a co najciekawsze płyn chłodniczy zmienił kolor na żółty mimo że wlany był niebieski. W płynie nie ma śladów oleju więc nie mam pojęcia gdzie tyle oleju mogło się podziać. Zauważyłem tylko że olej wycieka z przepływomierza co chyba nie świadczy o niczym dobrym... Nie sprawdzałem jeszcze filtra powietrza bo jest gdzieś w zderzaku chyb.

Jeżeli komuś te objawy coś mówią proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to jednak turbina pochłania ten olej. Pewnie jest on teraz intercoolerze i reszcie dolotu.

Czyli żeby mieć pewność musiałbym zajrzeć w te miejsca? Rozumiem że sam nic na to nie poradzę, a do domu daleko. Trochę mnie przeraża naprawa tutaj nie wchodzi w rachubę. Kolega musiał wymienić uszczelkę pod głowicą w mercedesie, zażyczyli sobie 7900,00 zł!!

naprawa turbiny pewnie wyjdzie drożej. Powiecie mi tylko czy mogę wrócić tym autem do kraju dolewając oleju, nie narażając się na poważniejsze uszkodzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC800 faktycznie castrol nie spełnia tej normy niestety niekompetencja sprzedawców nie zna granic, sprzedają olej jaki mają :-) Czy jest możliwe że po wymianie oleju na elfa sytuacja się polepszy, czy silnik został trwale uszkodzony i niezbędna jest naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam scenica II 1,9dci 2003r przebieg 190000km, na miejscu olej w normie, natomiast gdy jechałem nad morze 650km w jedną strone to ubyło mi litr oleju w jedna i drugi litr oleju w drugą strone , czy to turbina? Dodam że autko nic nie kopci, chodzi jak żyleta, proszę o wasze opinie.

Dodam że mechanik wlał mi Mobile 0/40 pełny syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd byłem u tego mechanika i jednak wlał tam olej Mobile 5/50 pełny syntetyk

 

[ Dodano: 2010-09-20, 07:14 ]

Witam, czy jak auto jeżdziło na półsyntetyku, potem wlano pełny syntetyk i zrobiono 10.000 to czy można wrócić do półsyntetyku np. Castrol Magnatec 10/W40? Dodam że przebieg 190.000 i na 1000km 0,7l oleju ubywa, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!