Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak jakiegokolwiek nadmuchu

Recommended Posts

Koledzy mam przypadłość, Scenic 1,9dci 2004r. Climatronik

Przedwczoraj zdarzenie, dmuchawa pracowała na 90% mocy, zwiększyłem na 100% i wyłączyła się całkowicie. Nie działa na żadnej prędkości

Czytając posty:

- bezpiecznik 40 na lewo od kierownicy ok.

- wymontowałem wczoraj rezystor dmuchawy, ale nie widzę „naocznie” abyś coś było przypalone

Wtyczki nie naruszone, Zerknijcie proszę na zdjęcia (trzy fotki w katalogu)

http://yfrog.com/2drezdmuukladj

Co może być przyczyną braku nawiewu, czyżby walnięty silnik dmuchawy ??

Gość sei08

Raczej rezystancja powiedziała papa. Na zdjęciach nie wypatrzysz,że padła. Nowy ok. 400 zł lub szukaj jakiego elektronika,żeby Ci naprawił.

Silnik raczej nie. Padły ci tranzystor(y) mocy. Poczytaj na forum ktoś naprawiał taki sterownik i nawet zaproponował że odsprzeda tranzystory któe mu zostały (wziął 2 komplety).

zamówiłem Tranzystor , zobaczymy czy przyniesie oczekiwany rezultat.

Po prze-lutowaniu dam znać

[ Dodano: 2010-07-10, 14:02 ]

Po prze-lutowaniu dmuchawa zaczęła działać :-):-):-)

Kupę kasy w kieszeni + satysfakcja z samodzielnej naprawy

@kipi dziękuję na naprowadzenie mnie na problem, jednakże szczególne podziękowania należą się dwóm użytkownikom na podobnym forum

• 4 tygodnie później...

witam

mam podobny problem powiedzcie gdzie ten moduł się znajduje (ten co na zdjęciach) i jak go wyciągnąć w temacie renault jestem ciemny mam to auto od niedawna ale w temacie wymiany tranzystora mocy nie miałbym problemu .

Bardzo proszę o pomoc

Dziękuję i pozdrawiam

• 2 tygodnie później...

Koledzy, u mnie wczoraj na trasie po zatankowaniu auta i odpaleniu przestał działać nawiew - dzisiaj sprawdziłem, wywaliło bezpiecznik. Dałem nowy, sterowanie wentylatorem na zero (climatronic) ale bezpiecznik i tak bum :cry: .

Poczytałem dzisiaj forum o tym felernym module, wydrukowałem foty i opis jak go wymontować lecz wszędzie czytam że w takim przypadku jak u kolegi koziolk[ bezpiecznik jest ok ?

Piszę może z wyprzedzeniem faktów (jutro z rana spróbuje go wymontować) lecz jak moża sprawdzić czy to nie wina samego wentylatora, ewentualnie regulacji w panelu - jest jakaś metoda podłączenia razem ,,na krótko,, tych dwóch elementów?

No właśnie że nie, w środku sucho a w weekend w trójmieście nie padało <piwko> Co prawda wydawało mi się że ostatnio po wyłączaniu klimy powietrze z wylotów było ,,bardziej wilgotne,, lecz z tego co widziałem pod autem np. chwilę przed felerną awarią, pod autkiem była spora kałuża więc z odprowadzaniem wody z parownika chyba nie ma problemu.

Po wymontowaniu jak najbardziej sprawdzisz czy działają

P_r_z_e_m_o jak to połączyć ?

-----------------------------------------EDIT--------------------------------

Uff, już po kłopocie :oops: przyczyna zwarcia - dwa piny w gnieździe modułu rezystora.W wyniku przegrzania piny przemieściły się w stopionej kostce na płytce i zwarły się, całe szczęście że elektronika nie padła :). Wylutowałem te dwa piny, w to miejsce poszedł dwużyłowy przewód miedziany (2x2,5) idealnie pasuje w otwory po pinach na płytce - od strony kostki w plastiku musiałem ,,zaokrąglić,, otwory pod przewody, następnie uciąłem wtyczkę i połączyłem z przewodem złączkami na to koszulka termokurczliwa i :)