Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pikanie po otwarciu auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio kilka uruchamiał mi się alrm w aucie stojacym u mnie na podwórku - wiec raczej nic go nie poruszało ani nie próbowało otwierać :-) Po takim właczeniu się alarmu, przy normalnym otwieraniu auta pilotem, po otwarciu drzwi słychac czasami jedno, czasami trzy pikniecia.

Czy ktoś ma może jakąś rozpiskę co oznacza liczba tych piknięc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest oryginalny, montowany przez renault - szukałem w instrukcji elektonicznej którą mam - ale tam nic nie znalazłem - ale przeszukam jeszcze papiery w domu - może mam instrukcje od alarmu :-)

 

Dzięki za informacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Temat stary ale rozwiązania nie znaleziono więc odkopuję.

Otóż w moim samochodzie dzieją się ostatnio podobne rzeczy. Alarm wyje bez powodu. Po otwarciu samochodu słychać jedno, trzy lub cztery piknięcia. W instrukcji do alarmu (fabryczna Cobra) nie ma informacji który czujnik wywołuje ile piknięć. Autoryzowany serwis potrafi tylko skasować za podpięcie auta do komputera i stwierdzić że komputer nie wykazuje błędów <czerwona> .

Czy udało się komuś przezwyciężyć ten problem?

Czy możecie polecić jakiś dobry warsztat z okolic Warszawy, który ogarnie temat?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Dodano: 29 kwi 2015 - 16:36

Odpowiadam sam, żeby zostało dla potomnych.

Serwis Renault po podpięciu do komputera nie znalazł błędów. Skontaktowałem się z człowiekiem, który zajmuje się alarmami Cobra. Jak tylko usłyszał jaki mam alarm (Cobra 7877) powiedział, że mam problem. Stwierdził, że objawy wskazują na uszkodzoną centralkę. Ponieważ alarm jest fabrycznie przystosowany do konkretnego pojazdu części do niego są dostępne tylko w serwisie Renault. Dodatkowo alarm ten jest przypisany do VINu konkretnego auta. Nie jest możliwa jego naprawa (wymiana centralki) poza serwisem. Nie można go też bez konsekwencji wymontować bo jest powiązany z komputerem samochodu. Rozwiązania są więc dwa: albo umówić się w ASO na wymianę centralki albo na wymontowanie alarmu (programowe odpięcie od komputera auta). Nie chcę wymieniać centralki na taką samą, która znów wytrzyma 2,5 roku. Planuję więc wymontowanie alarmu. I tu rodzi się pytanie czy możne to zrobić ktoś ogarnięty z CLIPEM czy musi to być ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!