Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczący tłumik


SzeWa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem ze swoim autkiem - otóż ostatnio wsiadłem i jadac slysze buczenie pod na wysokosci siedzen przednich, dzwięk w stylu subaru :-) a nie przypominam sobie zebym o cos zahaczyl podwoziem ani nic... Jaka może byc tego przyczyna ? I czy jesli nie naprawie tego teraz może to nieść za sobą kolejne konsekwencje oprocz tego dzwieku? Dodam tez,ze dzwiek wydobywa sie głównie przy niskich obrotach, gdy sie rozpędzam... gdy obroty ustają, np na 3tys to dzwiek jakby milknie :-) Po czym zauwzylem,ze gdy stanąłem w miejscu i ZGASIŁEM silnik słysze w tym miejscu pukanie takie... a nie mam teraz hajsu zeby to naprawic;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zajrzeć pod auto i sprawdzić wydech od plecionki do końca. Być może padł Ci środkowy tłumik. Na forum znajdziesz katalog wydechów i tłumików bosala - pomoże Ci trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej... Domyślam się,że to pewnie ten środkowy tłumik i pytanie brzmi czy jeżdząc teraz dalej autem może popsuć sie cos wiecej ? coś juz konkretnego? Czy lepiej odstawic narazie autko, bo nie mam kaski chwilowo na naprawę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się

tu się nie ma co domyslać, trzeba zajrzeć. Może to być tłumik, a może się przepalił przy łączeniu rur - jeśli tak to w końcu ktoraś rura opadnie i może Ci niepotrzebnie pognieść podłogę. Zaspawanie czegoś takiego to niewielkie pieniądze, podjedź do tłumikowca, niech obejrzy, może to być drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij gdzie się spaliny wydostają , na szybko pasta do wydechów pomoże 8-) zobacz też czy tłumik nie stuka o belkę ,wtedy trzeba go delikatnie obrócić przy mocowaniu tłumika końcowego i następnie skręcić obejmą przy katalizatorze ,najlepiej mieć nieco opuszczony tłumik jak skręcamy go w tylnej części ,potem podnosząć go jak mocujemy przy katalizatorze całość się podniesie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tłumik puścił na łączniku elastycznym ,to można załatwić sprawę bez spawania ,wystarczy kupić odpowiednią reparaturkę i zamocować ją za pomocą 2 obejm ,oczywiście stary łącznik trzeba odciąć . Tam niema co popsuć więc bez obawy polecam zrobić samemu ,no chyba ,że ktoś się uprze by wspomóc mechanika ,dodam ,że za samo spawanie tłumika to biorą ok 60 zł 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!