Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z paliwem??


prezes0420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taka małą niewiadomą ponieważ zaczeły mi falowac wolne obroty dziś zaczełem grzebać przy aucie i w końcu doszedłem do tego żeby spuścić ropę z filtra tym zaworkiem na dole i okazało się że nie leci wcale (zimą spuszczałem i było ok zleciało całe paliwo), czy to może być przyczyną falowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem z tym falowaniem. Ja użyłem dodatku do paliwa STP i trochę pomogło.

To jest przypadłość co nie których silników i nie wiadomo dlaczego trudna do okiełznania. Spróbuj też z formułą do Diesla , może pomoże :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany filtra i zmiany stacji.

Miałem identyczny problem w poprzednim aucie (Scenic Iph2 1.9 dci z 2001r.) delikatne falowanie obrotów, problemem okazało się paliwo jakie tankowałem na stacji Orlen. Stację zmieniłem na Shell i problem znikł. Możesz zastosować też środek STP do czyszczenia układu wtryskowego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i filter może i paliwo tylko dlaczego nie mogę spuścić paliwa z filtra tym zaworkiem na dole , jak go odkręce to cofa się paliwo z rurki od powrotu do filtra a paliwo nie leci ani trochę.

Mi się wydaje że tu leży przyczyna

 

[ Dodano: 2010-07-29, 19:30 ]

Witam ponownie dziś byłem na kompie sprawdzić błędy i nic nie było z błędów ale mechanik sprawdził jeszcze inne parametry silnika i stwierdził ze ciśnienie paliwa skacze (z resztą sam widziałem wykres idealnie rytmiczne się waha ciśnienie) i mechanik powiedział że albo któryś wtrysk albo regulator ciśnienia w pompie siedzi ale raczej wtrysk. I poradził mi zmianę filtra paliwa na początek i dolać dodatek do czyszczenia układu paliwowego i tak zrobiłem teraz będę czekał na efekty- wie ktoś po jakim czasie powinien taki środek zadziałać i czy wogóle zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam odnośnie tego falowania mojego to już miałem zmienić regulator ciśnienia w pompie lecz w raz ze spadkiem temperatur falowanie malało,czyli stopniowo im niższa temperatura tym mniej falowały i tak przy ok 15 stopniach przestał całkiem falować.

Czy ktoś może wie na forum co ma do rzeczy falowanie a temperatura powietrza-może jakiś czujnik za to odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie na forum co ma do rzeczy falowanie a temperatura powietrza-może jakiś czujnik za to odpowiada?

w naszych dCi czujnik temperatury powietrza jest w przepływomierzu, może spróbuj go odpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!