Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie od strony zamka drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od marca jezdze nowa meganka 3drzwiowa z 2007roku...jakis tydzien temu zaczely sie pojawic stuki dochodzace tak jakby od zamkniecia drzwi/zamka...pojawiaja sie glownie po wjechaniu lewym tylnym kolem w nierownosc, a szczegolnie przy przejezdzaniu przez nierownosci przy ktorych kolysze autem to wtedy dosyc glosne sa te stuki...sprawdzalem czy moze cos sie nie poluzowalo z tylu ale jako ze to autko 3drzwiowe to z tylu za bardzo nie ma co stukac i tak walsnie mysle ze albo to cos w zamku albo mechanizm z pasow bo dzwiek jest metaliczny raczej...mozliwe ze w miare uzywania drzwi (wziaz nie moge sie przyzwyczaic do tych ogromnych drzwi i czasem mi uciekaja i nadwyrezaja zawiasy) cos poprostu sie obluzowalo...jesli ktos moglby mi poradzic co sprawdzic aby dojsc co to jest to bylbym wdzieczny, sam nie chce nic grzebac za bardzo bo autko na gwarancji i jesli sam nie dojde co to jest to tak czy inaczej czeka mnie wizyta w ASO...z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej, ze wzgledu na wyzsze temp, zrobil sie luz na zamku. regulacja jest prosta. w drzwiach, wokol zamka, masz 3 sruby na torx'a. poluzuj je i przesun zamek wg uznania, zakrec sruby, przejedz sie, jesli stuka tak samo, to w inna strone przesun, jesli stuka bardziej to w przeciwna, jesli mniej to w ta sama.

 

niestety 3D maja wrota zamiast drzwi ktore mocno wyolbrzymiaja drobne skrzywienia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po przeczytaniu instrukcji napraw wynika , że zamek osadzony jest na pierścieniu osadczym w drzwiach a regulację przeprowadzamy na części montowanej do nadwozia.

Sprawdziłem i zamek jest nieruchomy po odkręceniu 3-ech torxów natomiast odkręcenie śrub części nadwoziowej (sworznia) umożliwia regulację .

U mnie coś puka podczas najechania na nierówności w obrębie mechanizmu regulacji pasów lub przenosi się od klamki(prętów). Nie rozbierałem tego jeszcze - czekam na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!