Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] zmiana podświetlenia zegarów - MII


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zmieniłem panel z PH II. Okazuje się, że jest on od środka zabarwiony na niebiesko, ale po włożeniu zwykłej żarówki panel świeci na biało :) W PHI zabarwienie jest na pomarańczowo. Należy też szukać panelu z Clio ale nie pamiętam, która wersja. Panel jest wtedy taki sam jak w PHII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Takiej informacji potrzebowałem. A jak przycisk AC i ogrzewania szyby? Symbole na nich są podświetlone też na biało? Ja chciałbym uzyskać czerwone podświetlenie panelu i zastanawiam się, czy łatwiej będzie je uzyskać na wersji pomarańczowej czy białej? Może czerwone żarówki (np. jakieś LED dające rozproszone światło) w pomarańczowym panelu z phI jednak lepiej sprawdzą się niż w panelu biało-niebieskim z phII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski mają od środka niebieską plexi czy coś takiego. Moim zdaniem lepszy będzie panel pomarańczowy (wtedy ta plexi jest pomarańczowa). Niestety żarówki led słabo podświetlają. lepiej kupić taśmę led i pociągnąć ją po obwodzie panelu od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak dobrać się do przełącznika szyby pasażera? Chcę zmienić w nim podświetlenie ale nie wiem jak go wyciągnąć (w jaki sposób wydłubać go z rączki zamykania drzwi - czy trzeba rozebrać rączkę, czy też ściągnąć tapicerkę?). Będę bardzo wdzięczy za podpowiedź.

Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, przepraszam że odkopuje, ale czy można by było odświeżyć fotki w pierwszym poście? Ponieważ w najbliższym czasie planuje zająć się wymianą podświetlenia, a taka instrukcja była by bardziej przydatna ze zdjęciami :) Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości wysłania maila, dlaczego?

Ze względu na ilość napisanych postów, posty napisane w działach ogólnych nie liczą się.

Ot, takie zabezpieczenie przed spamem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

No to trochę nie fajnie :/ A czy ma ktoś z forum kontakt z autorem? Dobrze by było, gdyby zdjęcia zostały odświeżone, ułatwiło by mi to życie :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów bawił się w wymianę podświetlenia wyświetlacza w zegarach? (chodzi o ten któy pokazuje przebieg itp :) ) Jeśli ktoś zrobił to, prosił bym o jakieś zdjęcie z bliska, bo chciałbym zmienić podświetlenie na białe (prawdopodobnie) i jestem ciekaw jak będzie z napisami .. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Edit 29.07.2015 r.:

Zmieniłem podświetlenie zegarów oraz podświetlenie wyświetlacza zegarów :) Do tego wrzuciłem wskazówki z wersji po Lifcie, planuję jeszcze zmienić obudowę zegarów na tą z wersji po lifcie, ale mam problem z przyciskiem do resetu kilometrów, muszę z tym powalczyć :D W dalszej kolejności będzie zmiana tarcza na wzór z RSki oraz zmiana podświetlenia wyświetlacza radia oraz panelu climatronic ;)

Edytowane przez DamianDJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat.

Jak dużo roboty jest ze zmianą podświetlenia radia?

Mam Scenica II phI i zmieniam z białego na pomarańczowe. Idę na łatwiznę i wymieniam praktycznie wszystko na elementy z MIIphI. Najpewniej do wymiany na diody zostanie mi podświetlenie sterowania lusterek, przycisk start/stop i ramka karty, włącznik awaryjnych i blokowania drzwi oraz właśnie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!