Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki z przodu przu uginaniu zawieszenia i s


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tematów tego typu jest masa - mimo tego postanowiłem przedstawić tu swoją historie i zadać jedno małe pytanko.

 

Jak w temacie: kiedy ugina się zawieszenie po lewej z przodu towarzyszy mu stukotanie. Bez względu na to czy jade, czy stoje, czy silnik chodzi czy nie. Czasem gdy autko było zimne dało się przejechać nawet 50km w ciszy, ale jak się pojeździło cały dzień to wieczorem była masakra - strzelało jakby się stara drewniana łajba gięła na morskich falach.

Hałas (ten sam dźwięk) słychać było podczas kręcenia kierownicą. Da się jeździć, ale trzeba głośno grać bo można dostać szału...

 

Któregoś pięknego dnia za namową kolegi pojechałem na stacje diagnostyczną. Podczas samego wjazdu na kanał koleś już z daleka krzyczał "Eee... To łożysko koło makpersona mosz trafione!". Nie wiedziałem nawet co to jest i jade dalej. Pan diagnosta katował autko 30min po czym stwierdził:

- Sworzeń wahacza lewego (wymienić w pierwszej kolejności),

- Łożysko przy lewym makpersonie,

- Drążek kierowniczy z prawej strony.

Przy okazji zrobił test amorków - teraz nie pamiętam ile % wyszło, ale powiedział, że są OK.

 

Któregoś nie-pięknego dnia po wcześniejszym omówieniu sprawy z serwisantem (z serwisu specjalizującego się w francuskich autkach) wysłałem (ja pracuje w tych samych godzinach co oni) do nich samochód. Jak wkuXwiony byłem kiedy po powrocie z roboty stwierdziłem, że niema żadnej poprawy - tak jakbym zapłacił za to, że auto u nich postało 2h. 150zł za łożysko, sworzeń i robote poszło w piach. Z przeprowadzonego śledztwa wyszło, że autko było zimne i nic sie nie tłukło, więc chytry serwisant "wymienił to co sugerowałem" zupełnie olewając to czy usterka została naprawiona czy eee. Jedyną dobrą rzeczą jaką zrobił to potwierdził, że drążek z prawej jest popsuty.

 

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Na sam początek przygotowania teoretyczne: Google, forum, "Sam naprawiam...". Później do dzieła.

 

Pojechałem do tego serwisu od francuzów. Wyraziłem swoje niezadowolenie i niechęć do niech. Zamówiłem u nich drążek na prawą strone i LEWĄ końcówke drążka. Wracając wstąpiłem do dużego sklepu z częściami gdzie też zapytałem o drążek. Zdziwiłem się kiedy koleś zapytał mnie jaką mam przekładnie kierowniczą bo on ma (w katalogu) dwa różne drążki - wyspecjalizowany serwisant mnie o to nie zapytał. Powiedziałem, że to sprawdze, kupiłem końcówke (firmy Sasic za około 45zł) oraz wszystkie 4 gumki drążka stabilizatora (około 4zł sztuka) i napalony pojechałem wymieniać.

 

Miałem mały problem przy wyciągnięciu starej końcówki (nakrętka kręciła się razem ze śróbą). Po krótkiej walce jakoś się udało.

Założyłem nową końcówke, zakręciłem i tyle - na gumki stabilizatora brakło czasu.

 

Zacierałem ręce ciesząc sie jak małe dziecko z nowej zabawki kiedy opuszczałem wóz na koło i nic sie nie tłukło :mrgreen: Chwile później pełny radości i ciszy powrót do domku. Naprawione za 50zł w nie całą godzine!

 

Teraz w planie mam wymiane drążka z prawej i ustawienie zbieżności jakimś profesjonalnym sprzętem, żeby wszystko było cacy. Ale mam pytanie dot. przekładni. Dokładniej chodzi o producenta. Koleś w sklepie kazał sprawdzić producenta układu wspomagania (moge mieć SMI lub TRW (= Lucas)). Do tego są różne drążki. Zaglądałem pod maske i nic nie widziałem - kilka numerków.

 

Jak to sprawdzić?

Jak ktoś wie to niech napisze czym się różnią. Bo jeśli np. drążki mają inną długość to nie jest to jakiś wielki problem (koncówke wkręci sie głębiej lub płycej).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja jakiś czas temu wymieniałem przekładnię.. Z góry raczej nie zobaczysz, trzeba na kanał, może być jakaś naklejka, lecz najlepiej porównać ze zdjęciami ( dostępne są w tym dziale wyżej w "ważnych tematach"). W zależności jaką masz to są inne drążki. No i po tym na zbieżność (lepiej podjechać do tych co to robią - ja płaciłem 70 zł).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napiszę jak łatwo poznać jaką się ma przekładnię: po końcówkach drążków!

- TRW ma końcówkę drążka ze śrubą kontrującą,

042aad4e1c598c55669f7d4e94456b48130x130.jpg

- SMI ma końcówkę drążka ze śrubą zaciskającą drążek

d3071a591330d150dcc4b22adfe6307790x90.jpg

 

A teraz moje pytanie: z jakiego innego auta podejdzie przekładnia TRW do Megane 1 PH2? Clio, Scenik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychup, numer seryjny TRW ze Scenica K4M wg dialogysa: 7700429502 oraz 7711134219 - patrz obrazek bo są dwa rodzaje przekładni.

trwy.th.jpg

 

Analogicznie podam numery dla przekładni SMI:

1. (na obrazku) : 7700432260

2. 7711134106

 

Z ciekawości sprawdziłem, w coupe z silnikiem F9Q i przekładnią TRW jest taki numer: 7700429502 - czyli taki sam jak wyżej w Scenicu z silnikiem K4M. W coupe pokazuje tylko jeden rodzaj przekładni TRW.

 

Niestety dialogys nie pokazuje mi numeru przekładni dla Meganki z Twoim silnikiem, więc nie mogę podejrzeć jaki możesz mieć numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TRW, miałem już regenerowaną na wycieki, a teraz stuka!

Muszę ją wymienić, więc szukam... Znalazłem parę SMI, ale nie wiem czy mógłbym zamienić przekładnię z drążkami i końcówkami na kompletną SMI, czy lepiej szukać TRW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, w dialogysie nie znalazłem informacji nt zamiany tych maglownic. Jak wymiarami będzie pasować i podłączeniami to raczej powinno być w porządku, ale to może powiedzieć ktoś kto już dokonał takiej zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!