Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana radyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wam wszystkim!

 

Chciałbym kupic sobie radio do mojej furki. Mam Renault Megane Scenic z 2004 roku. W tej nowej budzie. Nie wiem jaki typ radia mam kupić. Wczesniej było jakieś Sony, ale chciałbym kupić sobie jakieś standardowe. Gdy pytałem sie sprzedających powiedzieli ze są dwa typy

 

-update list i tuner list.

 

Różnią sie wyświetlaczami. Jakie ja mam kupić? Proszę o szybką pomoc.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim SII powinno jeszcze byc "tuner list", dopiero od konca 2005 zaczeli montowac "update list" (zaczelo sie od wprowadzenia ClioIII) a co do wyswietlacza to tak nie do konca... ja mam "update list" i mam jeszcze "stary" wyswietlacz. natomiast radia z MP3 (tylko "update list") maja juz inny (matrycowy) wyswietlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem dzis ze dwie godziny w autku.

Nie dalem rady podlaczyc.

Probowalem na sztywno podlaczyc ze stalego zasilania (swiatla awaryjne) ale sygnal jakos chyba dopiero dochodzil z tablicy bezpiecznikow..

Chyba sobie daruje i pojade juz na miejscu w Polsce do elektryka i niech on mi to zrobi..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

 

Najpierw poczytaj dokladnie instukcje odtwarzacza, potem polecam kupic dwa przewody o przekrojuprzynajmniej 2,5 mm2 i pociagnac je bezposrednio z aku do + odtwarzacza(prawdopodobnie czerwony lub zolty zalezy od firmy nie wiem jak ma JVC) i jego masy(czarny). W ten sposob zlikwidujesz zaklocenia. Nie zapomnij zalozyc na przewodzie plusowym bezpiecznika. Pewnie ze mozesz jechac do elektryka ale jak sie samemu zrobi to wieksza satysfakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, MrTea wyjaśnij mi dlaczego szukasz stałego napięcia, jak masz je w kostce ISO !! Temat już poruszany na forum. Weź miernik i sprawdź jaki przewód jest pod napięciem nawet po wyłączeniu zapłonu i problem rozwiązany. Chyba, że kompletnie nie masz do tego głowy to lepiej jedź do elektryka. Co do rady tirurara, uważam ją na pozbawioną większego sensu w przypadku instalacji CA jaką posiada MrTea. Nie będzie słyszał żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wlasnie mam dziwny objaw... na kostce ISO nie mam stałego napięcia - sprawdzilem wszystkie mozliwe miejsca.. Nie wiem czemu, i co moze byc skopane. Sprawdzilem bezpieczniki i nic...

Póki co to nie martwię sie tym :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kiedy montowałem radio Sony w moim starym Passacie, było kilka możliwości połączenia kabli zasilających, w zależności od tego które kable się do siebie podłączało, zasilanie było:

a) tylko z przekręconym kluczykiem a przy wyjętym zostaje pamięć

:( bez kluczyka odcięcie pamięci również

c) zasilanie na stałe (gra bez kluczyka)

 

Pokombinuj różne możliwości połączenia czerwonego z żóltym, kiedyś zadziała. do tego nie trzeba ciągnąć żadnych kabli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a Czy jak sie podlaczy na stale zeby grało bez kluczyka to czy wylaczy sie po jakims czasie jak fabryczne czy to juz zasluga samego radia ?? i jak zrobic z fabrycznego wyświetlacza półeczke zostawiajac zegarek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox, jak dasz na stałe to raczej się nie wyłączy. Niektóre radia np. Kenwood miały programowalny Timer, który wyłączał radia po określonym czasie bezczynności ale z tego co wiem teraz rzadko jest to stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce ISO masz żółty i czerwony kabel zółty(pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka) czerwony(podtrzymanie pamięci) Może i odwrotnie, ale to nie istotne mostkujesz te dwa kable i bedzie działało:)

 

PS Czy potrzebujesz grającego radia jak nie jest przekręcony kluczyk?? Zobacz ile radio "zjada" na standby-u, bo np. Duale rozładowują aku w 10 dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę. Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam megankę kombi 1.4 8v po liftingu z 1999 roku (podejrzewam że Megane I Ph II). Jak wygląda i gdzie można kupić ten interfejs do podłączenia z włącznikami przy kierownicy? Może jakieś aukcje? Nie mogę znaleźć. Jakie radyjka niedrogie do tego dokupić aby miało wyjście pod ten interfejs. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam taki problem mam renówke scenica z 99 roku i mialem ją sciągane z niemiec i kiedy rozlaczylem akumulator radio sie zresetowalo i musialem wpisac kod i dalem je do rozkodowania i ta ciota co to robila nie wiem jak ale radio chodzi a na wyswietlaczu dalej pisze code :-| co radzicie rodacy ratujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny150892, czasem wystarczy najpierw poczytać na forum. Jest odpowiedni temat w którym jest podana cała procedura. na chwilę obecną weź to radio i zawieź do tej "cioty" co ci je robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!