Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja Carminat - co potrzebne do montażu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jak w temacie, chciałbym prosić o osoby znające temat aby wymieniły co dokładnie potrzeba kupić aby założyć nawigacje fabryczną Carminat do auta nieposiadającego nawigacji.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się opłaca, najlepiej wejdź na allegro i poszukaj nawigacji do Megi, z tego co mi wiadomo to potrzebne jest (wyświetlacz, czytnik CD lub DVD, moduł GPS, antena, panel sterujący lub radio z możliwością sterowania Navi, okablowanie, trzeba też się wpiąć do sterownika żeby system zebrał dane - prędkość itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualna grafika obu nawi praktycznie bez zmian
o ile się nie mylę informee2 na płyty dvd ma grafikę 3D a niestety Carminat 8000 dużo do niej brakuje. To jakbyś porównał węża z Nokii do PS3 ;-) . A wracając do tematu, widziałem na allegro zestaw-czytnik cd+ ekran za około 1000pln ( carminat 8000).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba o tej samej ofercie na allegro mówimy, i dlatego też jestem ciekaw czy tak jak kolegamaverick215, mówi że ekran i czytnik z kompletną wiązką i resztę juz z górki?

A drugie pytanie to w 2008r wychodził już carminat informee2 czy jeszcze 8000 ?

i tak jak napisałpawelp2008, każdy informee2 jest już na DVD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelp2008, masz rację od 2006 montowali już informee2, tylko że przeczytałem że: Carminat 2 (CNI2) jest tylko CD, DVD to natomiast Carminat 3 (CNC)

A Twoje informacja odnośnie widoku 3D w informee2 jest pewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę trzeba udzielić fachowej wiedzy. :mrgreen:

Od 2006 roku jest montowany Carminat Informee 2 tylko i wyłącznie na plyty CD

Wcześniej był montowany Carminat 8000 z czytnikiem płyt w bagażniku.

Polecam kupić i zamontować Carminat'a Informee 2, wszystko w jednym radiu, montaż max półtorej godziny z przerabianiem wiązek.

Potrzebny Ci będzie do tego moduł wysuwania ekranu, wraz z ekranem, maskownica ekranu i radio CNI 2, wiązka łącząca moduł wysuwania z radiem i kabel łączący ekran z radiem i tyle :P no i antena gps.

pawelp2008 nie wprowadzaj zamiesznia.W Lagunie II ph II był montowane nawigacje Carminat Informee 2 i Carmiant 3 Zenrin.

Faktycznie Carminat Zenrin jest na dvd i ma dużo ładniejszy sposób prezentacji mapy.

Carminat'a 3 można poznać po tym że sterowanie navi odbywa się z joysticka na tunelu środkowym, a nie z radia tak jak jest to w CNI 2.

Uff chyba tyle, na szybko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba., dzięki za wyczerpujące informacje, teraz już będzie wiadomo jakie są różnice między typami nawigacji i co jest potrzebne do montażu...

Powiedz tylko czy po ewentualnym montażu trzeba coś wprowadzać do komputera poprzez CLIP-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
wiązka łącząca moduł wysuwania z radiem i kabel łączący ekran z radiem i tyle :)

Witam, odświeżę trochę temat, chciałem zamontować Carminat Informee 2 w swojej megi. Czy ma ktoś może zdjęcie owych wiązek elektrycznych o których mowa wyżej? Ciekaw jestem jak one wyglądają (kostki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie mam takie pytanko: czy jest możliwość zamontowania Carminat 3 Zenrin w MII PHI ?? czy podejdzie modyfikacja tunela środkowego i w desce się zmieści?

Edytowane przez G2BK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, czy ktos z kolegów montował nawigacje Carminat zamiast zwykego radia- szukałem ale nie znalazłem żadnych konkretów.

poza opinia, że to nie za bardzo warto, ale..... No właśnie mam radio update list w megance II ph IIz 2006r. 1.5dci, dostałem w prezencie odkolegi kompletna nawigacje Carminat: wyswietlacz z daszkiem, radio/jednostka centralna, kompletna wiążka i antena/anteny. Poszukuję osób które przerabiały temat montażu tego sprzętu bo szkoda mi go jak leży w pudełkach w garażu - jak duzo jest rozbierania żeby to wszystko wstawić na swojemiejsca i odpalić?

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie kontruktywne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!