Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazłem na forum podobnego zagadnienia, dlatego założyłem nowy temat.

 

Jak kupiłem kilka tygodni temu swoją Megi, moją uwagę zwrócił duży prześwit z przodu. Za kołem widać niemalże nowe amortyzatory ale - i tutaj moje wątpliwości - bez sprężyn. Sprężyny są, ale są wyżej, nie są do niczego przymocowane z dołu (góra się trzyma, dół wisi swobodnie) i nie wystają nawet poniżej nadkoli. Megi wygląda jakby miała dziób skierowany w górę. Do tego jak naciskam na karoserię w okolicy przednich kół, raz z jednej, raz z drugiej strony, amortyzatory praktycznie nie reagują. Auto z przodu jest sztywne, a jedyne ruchy jakie wykonuje, to ruchy opon...

 

Nie wiecie czy to tak powinno być, czy trzeba coś z tym zrobić? Dodam, iż ekspertem w dziedzinie mechaniki samochodowej to ja nie jestem z pewnością...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za zdjęcie. W sumie wygląda to bardzo podobnie, z tym że moje amortyzatory są srebrne dlatego to aż tak rzuciło mi się w oczy. Volvo, którym jeździ mój ojciec ma sprężyny znacznie niżej zamocowane, może dlatego się zmyliłem.

 

W każdym bądź razie, dzięki za odpowiedź na to pytanie.

 

A żeby obniżyć nieco zawieszenie w aucie, należy wymienić sprężyny na krótsze i to wszystko? Czy należy zrobić z tym coś innego, bardziej złożonego? Nie zależy mi na tym żebym zderzakiem wycierał asfalt przede mną, ale po prostu żeby Megi wyglądała bardziej zadziornie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelson91, prawdopodobnie masz założone sprężyny od diesla, dlatego tak wysoko stoi. Dieslowskie spręzyny są sztywniejsze i po przełożeniu ich do benzyny są takie własnie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!