Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tempomat do Scenic ph1 1.6 16V


schizm

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie zapytanie. Czy da się jakoś dołożyć tempomat do Scenica ph1. Silnik 1.6 16V. Miałem kiedyś Opla Omegę i tam wystarczyło kupić tylko przełącznik, reszta instalacji była. Robię dużo tras i już mi noga wysiada:(

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/megane-i-phii-tempoma...hlight=tempomat

Jak masz elektryczną przepustnicę, to myślę że można coś wymyślić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było Scenica I PhI z silnikiem 1,6 16V chyba że to wersja Kaleido buda z PhI z silnik i reszta z PhII.

W tych silnikach gaz jest na lince więc nie ma jak założyć tempomatu. Choć w niektórych Scenicach PhI I PhII był montowany tempomat, ale chyba nikt na forum nie ma takiego wyposażenia bo pewnie by się ujawnił i wtedy byłyby jakieś informacje dotyczące tego rozwiązania. Pozostaje, tak jak w starych Fiatach 125 pod przepustnicę podciągnąć druga linkę, albo kłaść cegłę ;-)

Mam ten sam problem, ale jak na razie rozwiązania nie znalazłem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może to ta wersja co piszesz, silnik mam 1.6 16V , zegary , boczki drzwi i cała reszta osprzętu jak w phII. No to szkoda co do tego tempomatu, wcześniej jak nie był potrzebny to był, teraz 99% to trasa i nie ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w niektórych Scenicach PhI I PhII był montowany tempomat,

Podejrzewam, że tylko w dieslu (dCi?), bo tam linka steruje elektronicznym potencjometrem.

W 2002r były silniki 1.6 z elektroniczną przepustnicą i tam można już myśleć o tempomacie, przy analogu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no racja nawet taki kolorowy napis mam na listwie bocznej:) widzę że dłużej ode mnie go masz więc podpowiedz mi poza budą to elektryka, zawieszenie i cała reszta jest z phII? w razie jakiś zakupów naprawczych warto by wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Ja szukam i kupuję części podając początek VIN JA04

No i silnik K4M700. Zawieszenie i przeniesienie napędu, części takie jak w Sceniku I PhII.

W niektórych sklepach internetowych wystarczy podać wyróżnik modelu lub silnik i można zidentyfikować potrzebne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

a gdyby zrobić tak jak np w kia dostawczym za pomocą pokrętła umieszczonego w kabinie zwiększa się obroty naciągając drugą linkę doczepioną do przepustnicy a przy wciśnięciu hamulca gazu bądź sprzęgła zwalniać zapadkę trzymającą linkę powodując zwolnienie linki i spadek obrotów xD stara instalacja ale najlepiej zdaje egzamin np w hondzie civic mojego szwagra xD

Co wy na takie rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat działa tak, że ustawiasz oczekiwaną prędkość, Elektronika szczytuje sobie z czujników prędkość pojazdu. Jeżeli auto jedzie pod górkę "dodaje gazu", jeżeli zjeżdża z górki "ubiera gazu". W Twoim rozwiązaniu druga linka cały czas będzie jednakowo ustawiała przepustnicę, w związku z tym pod górkę będzie zwalniał, a z górki zasuwał ile fabryka dała <piwko>.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś takie coś zrobił i się pochwalił :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to się akurat spodziewam P_r_z_e_m_o <piwko> Ale bądź co bądź ja dość długo jestem w trasie a trzymając ciągle nogę na gazie idzie trochę zdrętwieć xD w czwartek np jazda pod granice Czeską była i ledwo szło wyrobić xD a że większość była lajtową drogą bez różnych popierdółek duże odcinki były non stop na tym samym gazie więc w takim przypadku nawet taka opcja była by bardzo przydatna :notacrook: :) :) Ale będę jeszcze kombinował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!