Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś ma/miał taką przypadłość, że tylne fotele są dość luźno osadzone i na wybojach strasznie hałasują. Podejrzewam, że te mocowania, co wchodzą w nie fotele, są wyrobione i mają luzy, i dlatego powstaje hałas. Jak można się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie tłuką się zagłówki?

Wywal wszystko z tyłu, łącznie z półka i sprawdzaj wkładając po kolei do auta.

A wracając do tylnej półki, wyjmij ją i zobacz, czy czasem nie odkręciły Ci się śrubki na plastikowych zawiasach? Te plastiki znajdują się pod półką, na jej składaniu.

Dodatkowo może się również tłuc tylna klapa, trzeba wyregulować zamek i/lub ograniczniki po bokach, nad lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb7, wiem o co chodzi. Wyrobiły się pręty, na których zamocowane są fotele. Tomik_1970 kiedyś o to pytał, może znajdziesz jego temat. Ja problem znam, ale jeszcze nic z tym nie robiłem, bo za bardzo nie ma jak zregenerować tych prętów - są na stałe przyczepione do podłogi :-/

P_r_z_e_m_o, rzeczywiście zagłówki hałasują jak są wyciągnięte, natomiast na dołkach fotele marsza grają :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, jestem pewien że to fotele hałasują, gdyż jak siedzą 3 osoby z tyłu to panuje błoga cisza.

meganecoupe02, chyba wiem o jakich prętach mówisz. Może można pokombinować coś z nimi, np. nałożyć na nie jakieś tulejki, albo obkleić je taśmą aby zrobiły się grubsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb7, można, ale trudno będzie obkleić je dookoła (brak dostępu). Najlepiej by było nadspawać te rurki i stoczyć, ale to już grubsza sprawa. Owijanie izolacją może pomóc, ale tylko na chwilę.

Ja bym zaczął działać od strony fotela, bo przy nim są takie gumowe odboje i one powinny pełnić rolę poduszki. Może jakby podłożyć pod nie jakąś grubszą gumkę to by coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było nadspawać te rurki i stoczyć, ale to już grubsza sprawa.

Chyba nie ma możliwości? Oglądałem to w Dialogysie. Rysunki są mało dokładne ale wygląda tak jakby te elementy przyspawane były do blachy podłogi. Muszę to w wolnej chwili obejrzeć. Może wystarczy "owinąć" kawałkiem blachy? Np. Aluminiowej, bo miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, dokładnie jak piszesz, te mocowania są na stałe przyspawane do podłogi. Nadspawanie by pomogło, 1mm na średnicy pręta by wystarczył. Za grubo nie może być, bo mocowanie fotela nie wejdzie na pręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!