Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka GAS w Megane i Scenic II


michalddd

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczna...

We czwartek jadę zakładać LPG do mojej MII kombi. Jeśli chodzi o kontrolkę GAS to na pewno w konfiguracji ECU i UCH trzeba włączyć funkcję LPG "Z". Teraz jest skonfigurowana jako "BEZ" a co do sygnału gdzie go podać to będę musiał przeanalizować schematy. Pewnie trzeba gdzieś podać jakiś stan "1".

Fajnie by było to mieć. Ale nie wiem czy będę mieć dość zapału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to zrobić. Owszem po podaniu masy na opowiedni pin kontrolka gas się zaświeca, ale do tego świeci się serwis ze względu na brak reszty gratów z fabrycznej instalacji. :D możesz próbować, ale z góry Ci mówię, że szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trzeba rozebrać cały licznik i przeciąć ścieżki odpowiedzialne za doprowadzenie prądu do diody "gas" następnie zmontować stabilizator napięcia, który poda 5v na tą diodę zamiast 12v i przekaźnikiem wrzucić 5v i masę na przecięte ścieżki z diody, sygnał dla przekaźnika pobieramy z centralki staga (kabel odpowiedzialny za pracę b/g (tutaj odsyłam do schematu wyprowadzeń staga po kolor bo nie pamiętam) lub z + elektrozaworu.

Gra nie warta świeczki- jak dla mnie za dużo roboty :notacrook:

 

Ja napięcie na diodę wziąłem właśnie z przełącznika. Dzięki temu dioda nie tylko zaswieca się po przelaczeniu ale też miga podczas oczekiwania na temperaturę oraz sygnalizuje brak gazu.

Podpiąłem się do przewodów wychodzących z przełącznika. Odpowiednie znalazłem przy pomocy voltomierza.

Przymierzam się do takiego rozwiązania, @Lewy podkładałeś inną diodę czy wykorzystałeś oryginalną rozcinając ścieżki jak pisze @Marek_07?

Pamiętasz jakie napięcie daje STAG na diody w przełączniku i czy faktycznie te w liczniku są na 5V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!