Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka GAS w Megane i Scenic II


michalddd

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki ma to związak z pytaniem?

Ja "uaktywniłem" tą ikonkę wsuwając diodę pod tarczę. Fotka -> http://megane.com.pl/lewy-megane-grandtour...v-04-vt9931.htm

Oczywiście wolałbym to zrobić w kulturalniejszy sposób, więc tez jestem zainteresowany tematem, jednak nikt dotychczas tego chyyba nie dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste. Kontrolka jest jednak uaktywniana jakimś sygnałem podawanym na złącze licznika. Napięciem, masą... nieważne. Chodzi o to, aby właśnie ją uaktywnić z niefabryczną instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to wczoraj rozgryźć analizując schematy, ale to jest strasznie zakręcone. Generalnie tak jak pisze Lewy, podawany jest sygnał na złącze licznika. Skąd? Nie wiem. Wydaje mi się że z ECU, ale mogę się mylić.

Jeżeli chcecie się tym bawić mogę wrzucić na jakieś serwery hostingowe schematy jakie posiadam do MII.

Tyle jedynie mogę pomóc. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik nie będzie chciał się tego nawet tknąć. Ja robiłem to sam. Sygnał wziąłem z przełącznika LPG w kabinie. Dioda w liczniku, świeci równolegle i identycznie z tą w przełączniku. Wsunięcie diody do licznika wiąże się z niewielkim kombinowaniem, podpiłowaniem ramki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie sądzę. Znajomy mechanik mówił mi, że sygnał do licznika podawany jest po Can-ie (tak jak np. informacja o awarii airbagów). Nie wiem czy to prawda, ale nie zagłębiałem się w to. Zrobiłem tak jak reszta kolegów i włożyłem diody do licznika. Zasilanie wziąłem z przycisku włączania (mam tam 4 diody sygnalizujące ilość LPG w zbiorniku). Podpiąłem się pod pierwszą, bo jak jest mało LPG do wtedy miga i tym samym kontrolka GAS też miga informując mnie że trzeba zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobię, a can niech sobie dalej gada z resztą pudełek :). Licznik trzeba gdzieś nawiercać? Macie może jakieś fotki z montażu?

@up owszem pokazuje kiedy zatankować, ale nie czy już pracuje na lpg bo stan wyświetla się już w trybie oczekiwania na zmianę, choć Twój pomysł wydaję się lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wiem ze temat jest stary ale równiez chciałbym zainstalowac ta magiczna diode na liczniku mozna prosic jakies lepsze objasnienia moze ktos ma fotki lub usprawnienia.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!