Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.4 16V - gaśnie na luzie


baby.b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam problem z Meganką z 2001 roku. Od jakiegoś czasu bardzo dużo pali. Wg moich wyliczeń średnio ok 14,5 litra. Jakieś 4 miesiące temu padała jedna cewka i zapalił się check pomarańczowy. Cewka i wszystkie świece zostały wymienione, po czym okazało się, że jeszcze poszła sonda Lambda. Została też wymieniona. Od tamtego czasu samochód szarpie na wolnych obrotach. Podniosła się ogromnie ilość spalanego paliwa a ostatnio jeszcze zaczął gasnąć na luzie. Stałam w korku i obroty spadły do minimum i zgasnął. Jeszcze co mnie ciekawi ma bardzo niskie obroty na luzie - ok 500 i silnikiem aż trzęsie. Zanim padała cewka obroty były w granicach 700, czy 800. Samochód był zaraz po wymianie cewki podłączany do komputera. Błędy niby były skasowane, a praca silnika się nie zmieniła. Na komputerze nie wykryto żadnych innych błędów.

Bardzo proszę o pomoc, bo jedyne co mi powiedzieli mechanicy, to że jest do wymiany pasek rozrządu. Ale czy to może być prawdziwa przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli mechanicy, to że jest do wymiany pasek rozrządu. Ale czy to może być prawdziwa przyczyna??

to na pewno nie jest przyczyną

Pod jaki komputer Ci podpinano (w jakim byłeś serwisie (pan Heniek- ASO) auto- pytam bo może Twoi "mechanicy" nie za bardzo mają rozeznanie w Renault.

 

Jak padnie cewka czy świeca w tych silnikach to auta nie gasną (telepią, szarpią i robią inne cuda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe cewki mamy zamiar sprawdzić w najbliższym czasie, chociaż nie sądzę, żeby jakaś z nich się zepsuła - były jakiś rok temu wymieniane. Jeśli chodzi o komputer, to podpinał facet nie jeden już, i miał program typowo do tego modelu Renault Megane. Tyle wiem. Jedyne co pokazał komp, to 6 błędów związanych z cewką - bo byliśmy tuż po wymianie tej "trzaśniętej". Błędy zostały wykasowane i nic już nie pokazał. Dlatego teraz są tylko podejrzenia co mogłoby być. Ale nie wiem. Dzisiaj zgodnie z radą Robaka będę czyściła silnik krokowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Renault Megane 1.4 16V - problem z wolnymi obrotami.

Dzień dobry.

Moja Maganka jest z 2001r.Przebieg 120tyś km.

Problem z wolnymi obrotami pojawił się po wymianie paska rozrządu,a może to przypadek.

Gdy samochód stoi obroty silnika są w porządku ok.750.Lecz gdy samochód zaczyna się

toczyć,wystarczy tylko zwolnić hamulec obroty silnika wzrastają do 1200.

Po podłączeniu do komputera okazało się uszkodzona sonda Lambda.Wymiana jednak nic

nie dała.Po ponownym podłączeniu komputer innych błędów nie wykrył.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o telepiącym sie silniku 16V. Dokładnego tytułu nie pamiętam. Tam właśnie ktoś opisał niewłaściwe ustawienie rozrządu które powodowało drgawki silnika na biegu jałowym.

 

To ten temat: 1,4 16V szarpanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!