Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wolne obroty Megane 1,6i 97r.


Red_Jack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam problem z wolnymi obrotami. Pisałem wcześniej że po rozgrzaniu silnik trzyma mi 500 obrotów. Chyba ten typ tak ma. Lecz ostatnio w czasie jazdy gdy puszczam na "luz" obroty zaczynają kołysać 700-100, a czasem nawet silnik gaśnie. Po zatrzymaniu samochodu wracają do 500. Proszę o pomoc.

Red_Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam identyczny problem jak zapalam silnik po odpaleniu zaczyna sie dławić a po przezuceniu od razu na gaz jesli nie trzymam wyzszych obrotów to gaśnie.Jaka moze byc tego przyczyna?Jak sielnik jest ciepły obroty po puszczeniu nogi z gazu delikatnie faluja ale silnik nie gasnie.Sprawdzałem swiece sa Ok wymieniłem filtr gazu i benzyny nadal nic.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja zaczyna się dziać w moim bolidzie zapala normalnie trzyma obroty ale po dodaniu gazu dławi się jak przerzuci się na gaz jest ok. Po zgaszeniu silnika i zapaleniu na nowo sytuacja znika automatycznie. Co to może być? Autko ma wymienione świece, kable, silniczek krokowy czyszczony regularnie raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem a mianowicie skaczą mi obroty najczesciej na zimnym silniku a po przełaczeniu od razu na gaz samochod gasnie.Sprawdzałem swiece i sa ok wymianiałem filtry paliwa i gazu ( powietrza założony jest stożkowy i jest usunieta obudowa filtra)Słyszałem ze moze byc to zwiazane z uszkodzeniem czujnika temperatury powietrza dolotowego>Gdzie znajduje sie ten czujnik i jak go najprosciej sprawdzic??????POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was pokusił sie o czyszczenie przepustnicy tj miejsca gdzie wumocowany jest silniczek krokowy ....ja miałem podobne problemy i przeczysciłem miejsce gdzie umocowany jest silniczek krokowy i jak reka odjał ...a juz miałem w planach wymiane sondy krokowca a nawet kompa...wystarczyły mi dwa patyczki do czyszczenia uszy i problem znikł ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim K7M byl problem z falowaniem obrotow! poradzilem nastepujaco:

- wymontowalem silniczek krokowy(jest on na 2wie srubki nad przepustnica) i wymylem w benzynie ekstrakcyjnej pedzelkiem

- zdemontowalem przepustnice i tez ja dolkadnie umylem

- przeczyscilem pistoletem (wlalem do niego 0,5l benz. eks.) kanal wolnych w ktorym jest silniczek krokowy

Od tego czasu zrobilem 2tys i z obrotami nie ma zadnego problemu zrobil

Gdyby ktos mial chec do rozebrania przepustnicy to radze uwazac na uszczelke kolektor-przepustnica lubi sie porwac. . .

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po przeczytaniu wszystkich uwag wyczyściłem cały układ dolotowy oprócz kolektora totalne czyszczeni przepustnicy silniczka krokowego rury filtra powietrza itd, do czyszczenia zastosowałem płyn do czyszczenia i smarowania gaźników (w pracy mi dali to zastosowałem) niestety usterka nie znikła, więc podłączyłem furę do kompa i...

czujnik temperatury silnika więc sprawdziłem połączenie bo rok temu wymieniałem ten czujnik okazało się że przy samym korpusie czujnika jest przerwany przewód. po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęsliwą posiadaczka renault megane z 96 roku. No szczęsliwą do tej pory.

Nie wiem co się dzieje, przy odpalaniu samochodziku po nocy jak nie do gazuje czasem to chwile pochodzi i gaśnie, nieraz dzieje się to też w czasie jazdy przy wolnych obrotach. Olej dopiero wymieniłam, i jestem przed wymianą paska klinowego bo piszczy niemiłosiernie. te objawy pojawily sie równocześnie. czy gaśnięcie może być spowodowane tym paskiem czy to objawa jeszcze czegoś innego. Nie wiem co bylo robione w tym samochodziku wczesniej bo niedawno go kupilam - samochod sprowadzony z Niemiec. (reszta sprawna po przeglądzie) a te objawy wyszły po 1,5 miesiąca jeżdżenia przezemnie.

 

Bardzzzo proszę o pomoc. Naprawde nie mam pojecia co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie masz pękniętego wężyka podciśnieniowego jest za przepustnicą, oczywiście polecam wyczyszczenie silniczka krokowego i całej przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM. MAM IDENTYCZNY PROBLEM SKACZA MI OBROTY I GASNIE. WYMIENILEM 2 MIESIACE TEMU SILNICZEK KROKOWY CHODZIL DOBRZE AZ DO TEJ PORY. Z NOWU GASNIE I SKACZA OBROTY. NAJGORSZE JEST TO ZE NIKT NIE WIE JAK POZBYC SIE DANEJ USTERKI RAZ NA ZAWSZE. JUTRO JADE DO MECHANIKA. DAM WAM ZNAC. SERDECZNIE POZDRAWIAM.3MAJCIE SIE.

[totalne naruszenie regulaminu, pisanie z capslockiem uważane jest za krzyk poczytaj regulamin a na forum znajdziesz odpowiedź na swój problem,a pisania KAPITALIKAMI oduczy cię pasek pod avatarem] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam meganke z 96roku z silnikiem 1,6 i mam problem z wolnymi obrotami. Silnik potrafi zgasnac, obroty faluja. Silnik krokowy zalozym nowy i nie pomoglo. Powiedziano mi ze to moze byc czujnik polozenia przepustnicy ale nigdzie go nie moge dostac bo wszedzie muwia ze nia ma takiego. Jebo nazwa i numery to ( PIERBURG 5,02319,00 i jeszcze zboku jest numer 079600) Prosze o pomoc. Dodam ze czujnik czyscilem WD40 i nie pomoglo (czujnik jest nie rozbieralny)........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem z moja meganka 1,6 8v tzn obroty zawieszaja sie na ok 2000 i niespadaja poza tym faluja. Wyczyscilem silnik krokowy i przepustnice i dalej jest to samo. A poza tym samochodem na biegu jalowym calym trzesie tzn w srodku sa wyczuwalne wibracje na lewarku. Moze ktos mial podobny problem [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!