Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer szaleje wskazania zawyża o 10 L


kux1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i szukam pomocy , szukałem po forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie już przechodzę do sedna sprawy Padła rolka altelnatora spadł pasek napędzający wskoczył pod rozrząd i bach wszystkie osiem zaworów. Autko zostało doprowadzone u mechanika do stanu z przed awari i wszystko by bylo ok ale komputer zawyża spalanie tzn pokazuje spalone 65 litrów a na stacji tankuje 55. Gdy jade np 80 na piątym biegu i jest z górki zdejmuje noge z gazu a wskazanie chwilowe rośnie np z 8 na 15 19 lub więcej po czym spada do zera. Proszę was o pomoc gdzie może być przyczyna tego faktu. Dodam że w menu serwisowym spalanie chwilowe wydaje się być ok a błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany na forum, ale czy rozwiązany? Nie pamiętam. Poszukaj w tematach o komputerze pokładowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania spalania pobierane są z czasów wtrysków benzyny. Jest coś takiego jak korekty długo i krótko terminowe. Jeżeli jadąc autem korekty krótkoterminowe oscylują koło 0 % wtedy wszystko jest OK. Jeżeli natomiast są na + 20 % znaczy to że czas otwarcia wtrysku jest o 20 % dłuższy od tego który zapisany jest w mapie ECU benzyny. Jeżeli korekty są na + to spalanie też idzie do góry jeżeli były by na - poszło by w dół. Jeżeli komputer auta to chyba syrius 32 nie zapali on kontrolki Silnika że coś jest nie tak, przykładowo iż mieszanka jest bogata. Musisz jechać na komputer i sprawdzić jakie są korekty. Możliwe że po remoncie silnika coś nie jest do końca tak jak powinno być, dlatego korekty mogą być duże i wynik spalania automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!