Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

buczenie na piątym biegu - help


bejbii85

Rekomendowane odpowiedzi

witam

i kolejny problem (jakiś pech mnie dopadł).

tym razem przy jeździe na 5 biegu, niezależnie czy jade 90 czy 120 km/h słychać buczenie, warczenie - nie wiem jak to określić.

biegi wchodzą normalnie, 5 bieg również bez przeszkód wchodzi, silnik nie traci mocy ani nic z tych rzeczy, po prostu buczy, jakby na 5 biegu coś w skrzyni haczyło.

czy jest taka możliwość??

czy trzeba wymieniać całą skrzynię biegów??? trochę panikuję, wiem...

 

dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiłam się na jutro z mechanikiem :/

też powiedział, że może brakować oleju w skrzyni biegów.

niestety sama tego nie sprawdzę, bo nie mam zielonego pojęcia jak... :/

 

z oponami raczej wszystko w porządku, pół drogi powrotnej z urlopu nie buczało <ok> tak nagle się zaczęło...

jakiś pech dopadł moje autko :mrgreen:

 

[ Dodano: 2010-09-01, 16:49 ]

niestety.... skrzynia do wymiany :cry:

 

nie wiecie gdzie na dolnym śląsku znaleźć skrzynię biegów??

 

[ Dodano: 2010-09-01, 17:20 ]

orientujecie się czy ta skrzynia biegów będzie pasować:

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-renault-...1193748339.html

 

nie mam pojęcia jak tego szukać. czy ze scenic'a będzie pasować skrzynia??

 

 

HELP !!

 

[color=cyan]jeszcze pytanie - czy od razu po dolaniu oleju do skrzyni ona powinna lepiej chodzić czy trzeba trochę pojeździć żeby przestało zgrzytać??[/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdź olej. Te skrzynie mają simeringi na dole (nie tak jak w Mercu czy Audi na górze). Potrafią puścić. Miałem taki sam problem. Zero groźnych objawów tylko lekkie buczenie-wycie na piątym biegu i nic więcej. Najgorsze jest to, że osłona silnika zasłania cały dół i nie widać, pod samochodem żadnego kapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bejbii85, Witam

Mam pytanko czy naprawiłeś ten 5 bieg <jak tak to Jak >

Ja mam podobny problem wszystkie biegi oki a na 5 samochód wpada w szalone wibracje i to tak samo przy 80 km/h jak i 100 km/h

Proszę o pomoc

 

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil-81 szybko sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów. Najprawdopodobniej niewiele go tam już zostało. Miałem podobną sytuację miesiąc temu. Na piątym biegu zaczynało coś buczeć, ale to zlekceważyłem. Po kilku dniach (może tydzień) ze skrzyni zaczęły dochodzić metaliczne dźwięki. Auto jechało normalnie, biegi wskakiwały bez problemu, ale dźwięki ze skrzyni dochodziły na luzie, na wstecznym i na biegach 1,2,4,5. Dojechałem do mechanika na tym 3 biegu i po rozebraniu okazało się, ze skrzynia jest sucha jak pieprz. Cały olej uciekł przez jakiś tam element gumowy, chyba w zawieszeniu. I tu się zaczął większy problem, bo bardzo trudno znaleźć skrzynię do tego silnika, bo to JB3 na szerokiej łapie. Sprawdź olej w skrzyni bo może się skończyć tak jak u mnie- dużymi wydatkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam podepne się pod temat 

1. Sprawdź poziom oleju.

2. Sprawdź dokręcenie śrub na 5 biegu. Jest to możliwe po zdjęciu dekla ze skrzyni biegów. Taki objaw często daje poluzowana śruba na wałku pośrednim skrzyni biegów. Często bywa że jak się odkręci to biegi potrafią się zakleszczyć sam to przerabiałem. Jak w porę się to zrobi to często skrzynia biegów jest do uratowania bez jakichkolwiek napraw a jak się już sypnie to można wymienić tylko piąty bieg to tańsze niż wymiana skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!