Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] Wysokie obroty na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ssie powietrze zobacz przy wezykach od klawiatury:P

Wychodzi z nich z tyłu cienki i gruby:P

U mnie na cienkim jest taka mala dziurka w plastiku i ssie powietrze jak ja zatkam to wtedy auto przygasa nie wiem do czego to jest....;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam takie pytanko, mógłby ktoś napisać jak zachowuje się jego autko z silnikiem 1.6 16v K4M zaraz po odpaleniu w temperaturze tak około 15-25 stopni?

Bo teraz w sumie jest ciepło a zaraz po odpaleniu wchodzi na 1100obr pochodzi tak albo około 30sekund albo jak przejadę tak z 1km to spada na te 750obr.

A pamiętam że zaraz po wymianie uszczelki na przepustnicy i odpaleniu zszedł od razu na 750obr.

Jak możecie to napiszcie proszę.

Bo nie wiem czy znów uszczelka do wymiany nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien się zachowywać tak jak napisałeś powyżej.

Po zapaleniu powinien lecieć na 1100-1500 rpm, po przejechaniu 2-3 km lub w momencie gdy temperatura silnika jest mniej więcej w okolicach 80% normalnej temp., obroty zaczynają się ustalać na poziomie ok 750 rpm. Na początku silnik pracuje "na ssaniu". Możliwe że teraz głupieje bo jest ciepło i trochę za wcześnie wyłącza "ssanie", ale to moje teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

KOLEDZY DZISIAJ WYMIENILEM TE USZCZELKI NA PRZEPUSTNICY-AUTKO CHODZI TERAZ SUPER.OBROTY RANO NA ZIMNYM SILNIKU 1000 A POTEM 750.TAKA PIERDULKA A TYLE POMOGLO..

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - Caps Lock

Czemu krzyczysz :D

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za instrukcję! Ja też przymierzam się do wymiany uszczelek przy przepustnicy i przy okazji pewnie też przy kolektorze - stąd moje pytanie, czemu silikon? Nie wystarczy wymienić tam wszystkich uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubsza uszczelka nr 82 00 068 583 grubość 0,8 cm średnica 7 cm

Cieńsza uszczelka nr 82 00 068 566 grubość 0,4 cm średnica 6,5 cm

komplet w serwisie 62 zł.

 

Czy ma ktoś dokładne wymiary uszczelek przepustnicy ? chodzi o średnicę wewnętrzną i zewnętrzną. Na podstawie powyższych wymiarów nie moge kupić uszczlek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Więc tak Pany i Panie..

znalazłem manuala jak ściągnąc kolektor - wszystko sie zgadza- w miarę tylko jedna uwaga (w spód kolektora plastikowego wchodzi taki cycek aluminiowy odlew- komin nie wiem po ki. h...j to zrobione jest zrobilem tak zdjąłem ten dekiel co pod kolektorem odciąłem to kątówką i doszlifowałem od czoła ale ostrożnie by nie zniczczyc powierzchni gdzie dolega uszczelka gumowa. Hehe a teraz wystarczy (tak na przyszłość) odkręcic tylko kolektor i nie trzeba calego tyłu zdejmować.

A wracając do tematu uszczelniania przepustnicy kupujeta taśmę teflonową w hydraulicznym za 2 zeta okręcacie 2 strony przepustnicy tak po uszczelkach by złapało też troche poza (tak z 20 razy-bo cienka jest ta taśma)składamy z powrotem i lepszej uszczelki nie ma a stare zostają a servis niech se wsadzi 2 gumki za 70zeta.

ps. pozostała taśma przyda się za kilka lat jakoby dalej jakieś nieszczelności sie pojawiły (ale nie powinny grzejniki tym skręcają na lata). Potem reset kompa i heja

Do postów poniżej każdy robi jak uważa- ja przedstawiam sposób najtańszy- najszybszy i moim zdaniem najtrwalszy. Co do usunięcia "zbędnych rzeczy" - widziałem manual jak zdjąć przepustnicę- więc jedne sceniki taki element mają inne nie więc chyba niezbędne to nie jest? (a utrudnia życia i daje zarobić mechaniorom i serwisantom)a i całkiem wycięty nie jest tylko na tyle by mozna kolektor w przyszlości wyjąć.

Pozdr. dla mechaników posty niżej...

Edytowane przez HAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Nie polecam wycinania, przecinania jakiś "zbędnych" elementów, ale to Twoje auto i zrobisz z nim co tylko będziesz chciał.

Konstruktorzy, po coś ten element tam dali. Ten wątek nie jest dobrym miejscem na dyskusję o tym.

Co do uszczelnienia taśmą teflonową też mam wątpliwości, ale może rzeczywiście zda to zadanie.

O-ringi można kupić w każdym sklepie z uszczelnieniami technicznymi i łożyskami. Koszt, kilka złotych, nieporównywalny do kosztów w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Szanownych Kolegów

 

Jestem posiadaczem Scanica od kwietnia tego roku. Omawiana usterka pojawiła się i w moim aucie. Wykonałem procedurę "leczenia" przygotowaną przez mih00 (tak na marginesie - świetny materiał, nawet mi czyli historykowi z wykształcenia udało się dokonać tej naprawy). Zastanawia mnie teraz wyraźny spadek mocy samochodu i powolność wchodzenia na obroty. Czy jest to spowodowane resetem kompa i potrzebą odtworzenia przez komputer mapy dawkowania paliwa?

Dodam jeszcze, że samochód zapala również wyraźnie trudniej.

Z góry dziękuję z sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już czas na wymianę filtra powietrza bo jak były nieszczelności to zasysało powietrze ze wsząd natomiast jak nieszczelności wyeliminowałeś a filtr brudny jest to tak będzie.

Ewentualnie o czymś zapomniałeś, może jakiegoś czujnika nie podpiąłeś itp.

Przepatrz jeszcze wszystko pod maską dokładnie.

A czyściłeś przy okazji przepustnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!