Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] Wysokie obroty na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Problem z obrotami, na zimnym silniku w mojej Reni rozwiązany, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Uszczelki (oringi) do przepustnicy, dostałem w sklepie z uszczelkami i oringami za 6 zł. ( za dwie sztuki !!!). Wymiana w warsztacie, czyszczenie silniczka krokowego i przepustnicy - 110 zł. Auto chodzi jak nowe, sama przyjemnośc odpalać go z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Magikrealista

Witam ostatnio dopadł mnie ten sam problem. Auto na zimnym silniku miało obroty rzędu 2000 zamin się nagrzało. Czyszczenie krokowca nie pomogło więc pojechałem do mechanika żeby sprawdził komputerem co jest. Stwierdził że przepustnica jest ok tylko krokowiec do wymiany. Po włożeniu nowego niespodzianka -auto od razu wchodzi na 7000 obrotów, teraz dzieje się to na nowym jak i starym silniczku. Próbowałem odpinać akumulator jak i komputer jednak to nic nie dało. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 30.10.2016 o 18:07, Magikrealista napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

U mnie to samo. Silnik ciężko odpala mocno kopcąc i śmierdzi paliwem po czym wchodzi na 6k obrotów. Wymieniłem przepustnicę i dalej to samo.  Na komputerze pojawia się błąd Check Injection. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kammaol napisał:

Silnik ciężko odpala mocno kopcąc i śmierdzi paliwem po czym wchodzi na 6k obrotów.

Wymieniłem przepustnicę i dalej to samo. 

Na komputerze pojawia się błąd Check Injection.

Jeżeli masz gaz- to zakręć gaz na butli,

Wymień świece; zapewnij 0,7 mm odległość elektrod,

Wzrost obrotów na 6k ;

   - to b; niebezpieczna przepadłość,

   - tłok może wyjść bokiem ,

   - wygląda;

         -  jakby poza przepustnicą, silnik dostawał dodatkowo powietrze;

             -  sprawdź szczelność połączeń,

             -  na wkrętkach gazowych,

Po tych zabiegach ;

  - jeżeli nie pomoże - to konieczność użycia clipa,

  - nie jeździć autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!