Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie kupić cb i antenę?


gaged_79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zastanawiam się nad zakupem radia do samochodu i nie wiem co wybrać. Jakieś 12 lat temu używałem radia w domu (alan 18, onwa mk-1), ale w obecnych modelach się nie orientuję.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Szukam dość prostego radyjka, podstawowa 40 (AM/FM). Zależy mi na dobrej jakości radia i dźwięku.

Do tego oczywiście antena samochodowa (na początek magnes).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Obecnie na rynku królują: Alan 121, TTI TCB880, COBRA 19 DX, ONWA MK3, ALAN 199 i nie wiem, który z nich wybrać, choć najbardziej obiecująco wygląda alan 121.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ważne jest dla mnie, żeby radio było nowe, dość małe i w miarę tanie (do 400 zł za radio).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Proszę o radę.

 

Pozdrawiam,

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, klawisza Enter używamy z umiarem. Wystarczy raz kliknąć. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odgrzania 3 letniego kotleta :)

Wracając do tematu, mam zestaw Yosan 120 i Sirio T3-27, dla mnie bajka. W tej klasie cenowej Yosan nie ma chyba sobie chyba równych, a i małe gabaryty pozwalają go zainstalować praktycznie wszędzie. Co do antenki jest to helikal i jak porównywałem jest na równi a nawet czsem przewyższa niektóre 1m. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zestawu uniwersalnego, zarówno radio jak i antenę dopasowuje się do samochodu. Z anteną teoretycznie nie powinno być problemu (zwłaszcza, jak dobrej jakości), ale może się zdarzyć że konkretny model/egzemplarz będzie nie do zestrojenia. Z radiem może być gorzej - każdy samochód emituje inne zakłócenia, trzeba sprawdzić na miejscu. Rzecz w tym, że zakłócenia z instalacji elektrycznej wcale nie muszą trafić w tor audio - nie będziemy ich słyszeć, ale odbije się to np na czułości. Dobry sklep/serwis z CB jest w stanie to zweryfikować, oszczędzając stresu i podwójnych zakupów.

Sam używam Maxon'a CM10 i Sirio ML145. Antena sprawuje się świetnie, radio też zaskakująco dobrze. Tylko RF-gain'a brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sirio w mieście zbiera więcej szumów.

A czego się spodziewałeś po 1,5 metrowym bacie???? To nawet zakłócenia z programatorów pralek automatycznych potrafi do radia ściągnąć... :!:

Na miasto coś zdecydowanie krótszego. Około 1m.

Bat na trasę ale nie w wielkich skupiskach miast, jak przykładowo na Śląsku, gdzie jest ciasna zabudowa, że nawet nie wiesz że już w innym mieście jesteś jak znak przeoczysz..... Tu optymalne jest też około 1m. Szczególnie na koniec lata i jesienią, jak drogi są przepełnione "węglarzami" ze swoim śpiewającym dialektem, dopytujących na 19, o długość kolejki na danej kopalni.... MASAKRA, <szukaj> już wole jak PUSIA się odezwie.....

Moja optymalna propozycja to SIRIO TURBO 1000, z podstawą PL, na magnesie nie mniejszym jak 14,5cm.

Rekomendacje w tym dziale już kiedyś napisałem dla tego sprzętu.

Na obecnym sceniolu drugim mam SIRIO TURBO 800 i też daje radę nawet na trasie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastaniałem nad Sirio Turbo 1000 i zamocować na stałe,tylko nie wiem czy można odkręcać bat,żeby mi go nie skroili,a jak nie to magnes [quote

 

name=Spike96' date='wczoraj, 12:28' timestamp='1390994883' post='383021]

dlaczego jesteś niezadowolony

Mały zasięg.Sprawdziliśmy z tatą zasięg,on pojechał w jedną stronę,ja w drugą w trasie i wyszło około 5 km im dalej tym gorzej,szumy,zakłucenia,ale do 5km słychać bardzo dobrze;)

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko nie wiem czy można odkręcać bat,żeby mi go nie skroili,

Można i to dużo prościej jak inne anteny a poza tym ten bat nie pasuje na inne podstawy i ta podstawa nie pasuje pod inne anteny, tylko pod SIRIO TURBO.

Samego bata nie kupisz bo z góry wiadomo że kradziony, identycznie sama podstawa albo z magnesem jak jest oferowana, to na 99% można być pewnym że kradziona.

Fotki tych anten, ich podstaw i mocowań, zarówno na magnesie jak i uchwycie, wstawiałem w ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie łatwo samemu zamontować tę antene w miejscu anteny radiowej czy lepiej podjechać do firmy specjalizującej się w tym?

I czy mógłby mi ktoś podrzucić linka do pewniaka Sirio Turbo 1000,bo czytałem,że w necie pełno podróbek,ceny na allegro szaleją od 130 do 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!