Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie kupić cb i antenę?


gaged_79

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch, to zdecydowanie Yosan 120.

Ja mam Yosana JC-2204 i też mogę go polecić (posiada ASQ, które naprawdę dobrze działa).

Z anten do jednego metra warto kupić Sirio AS-100 lub Wilsona Little Will.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Alana 109 i jakiegoś krótkiego Presidenta (nie zna się za bardzo na tym i nie zna modelu) i mówi, że bardzo ładnie zbiera, bez zakłóceń (ma 2 takie same zestawy w 2 różnych autach), więc wydatek pewnie nie był duży :mrgreen: Czekam na dalsze propozycje anten <99cm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na temat floridy

Zaletę jaką daje ta antena to faktycznie małe szumy. Z czego to się bierze. Jest to antena helikalna. Mała ilość szumów własnych występuje ze względu na rozmiary tej anteny. 40cm anteny powoduje wychwytywanie bliskich sygnałów. Antena nie słyszy dalekich stacji przez to zbiera mniej śmieci z eteru łącznie z harmonicznymi.

 

Z własnych obserwacji prowadzonych na stacji bazowej z radiem kenwood wiem że maksymalny zasięg pomiędzy dwoma takimi samymi antenami i radiami pracującymi dozwoloną mocą to około 4km. Oczywiście mowa o fali przyziemnej która interesuje nas a nie fali odbitej zresztą raporcik przy takiej odległości już będzie słabiutki i może wynosić jakieś 3-4 s czyli w większości przypadków na pograniczu zakłóceń.

Inaczej sprawa wygląda jak mamy do czynienia ze wszelkimi stacjami bazowymi czy wypasionymi zestawami mobilnymi o niewiadomej mocy.

Wracając do pojęcia anteny helikalnej można śmiało powiedzieć że odbiorczo są to najlepsze anteny ale nadawczo jednak wypadają dużo gorzej.

 

Nie prawdą są podawane zasięgi te w granicy 10-16km jakie można osiągnąć na tej antenie. Jest to nie realne i pomiary nie odbywają się w liniach prostych, nie znając dokładnego położenia rozmówcy, nie znając jego sprzętu i mocy z jakiej korzysta dokonując łączności.

Wiele by pisać ale i tak nie do wszystkich dotrze szara prawda i w sumie co niektórzy wymagają dowiedzieć się o drogę traktując radio jako antymisiek.

Ja już pisałem o antenach 1 metrowych i tradycyjnie as100 które co prawda ostatnimi czasy wydaje mi się że jest jakieś gorsze lub jeżeli zależy na fajnym odbiorze to sirio nowa delta 27M-95 (ta ze sprężyną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudijr, jeśli jeszcze ktoś ma tu takie maleństwo to (w co powątpiewam) to i tak sie trochę naczekasz na odpowiedź.

Proponuję looknąć na forum o CB i tam poznać opinie użytkowników. Są tam zestawienia z różnymi radiami i w różnych autach. Kopalnia wiedzy po prostu.

http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na to czekałem, na konkretną odpowiedź :mrgreen: dzięki gojgien,

ps. chyba się zdecyduje na Floride, a nad radyjkiem pomyśle Alan 109 lub 199 (cenowo podobnie, nie wiem jak z jakością), chyba że coś innego w tej cenie polecacie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 109 (z hustlerem ic100), również się zastanawiałem nad 199, jednak wybór padł na 109 ze względu na rf gain. Mój ojciec w Ducato ma TTi 770 (z metrowym wilsonem) i jak posłuchał mojego zestawu w megance to stwierdził że szumi dużo mniej, a nawet jeśli szumi to te szumy są o wiele przyjemniejsze. Także ja ze swojej strony polecam 109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz taka bardzo jakiegoś krótkiego świńskiego ogonka to tylko ostatecznie podróbka prezia misourii (nie piszę o oryginalnym bo drogi i bardzo kradną chociaż jest dobry) ale nie sunkera bo ma słaby magnes i potrafi zlecieć z auta.

Radio tylko z rf-gainem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!