Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak napędu.


supaplex

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszanie. Trach coś walnęło i nie ma napędu.

Biegi wchodzą normalnie. Sprzęgło działa jak zawsze. Jak wrzucę jakiś bieg - coś terkocze. Im wyższy bieg - tym szybciej terkocze. Czasami tego terkotania nie słychać - w sumie jest ono zależna od ustawienia kół.

 

Czytając forum dochodzę do wniosku, że jest to sprawa pół osi którejś, albo jakiegoś tam elementu. Wiadomo sprawa do obadania przez mechanika.

 

Pytanie tylko o prędkość. Czy to, że ona się nie wyświetla (prędkościomierz stoi na zero), kiedy wrzucę 5'tkę i przyśpieszę (auto stoi) wynika z tego, że mam ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę pomieszane mam tego odczucia.

Albo 100zł albo w 1000zł się mogę nie zamknąć.

Ciekawe.

A co pada w skrzyni, że niektórzy ją właśnie wymieniają ?

Jakie są objawy padniętej skrzyni, a jakie tylko pierścienia, o którym wspomniał przedmówca wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supaplex, jak masz na rysunku padnie ci pierścień, to ten środkowy element się wysunie i stąd to terkotanie, nie masz napędu na jedną oś a mechanizm różnicowy nie da napędu na koło, które stawia opór. dlatego nie jedziesz. Innymi objawami padnięcia skrzyni może być wycie głośna praca itp ale to już wina braku oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wyskoczył ten pierścień i został zmielony przez łożyska półosi. A biorąc pod uwagę, że poszarpywało mi sprzęgło i wyło łożysko w skrzyni to wymieniłem całą skrzynię i sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeden mechanik nie wyjmując nawet półosiek stwierdził, ze skoro ro jest w samej skrzyni to on się tego nie podejmuje. Zostawiłem auto u drugiego, który powiedział, że wyjmie ośki, ale jak to coś w układzie różnicowym to też to złoży i odda nic nie robiąc.

 

:-(

 

EDIT:

Drugi mechanik w takt mojej sugesti o sergerze, spojrzał na Mnie dziwnym wzrokiem wepchnął auto na podnośnik i kazał włączyć silnik i wrzucić 1 bieg. Podniósł auto jeszcze wyżej. Ściągnął osłonę gumową tuż przy wyjściu na prawą ośkę i pokazał, ze tuleja się nie kręci, a sworzeń wewnętrz tak.

 

W 20 min wyjął prawą półoś z tulei i pokazał rozoraną tuleję od wewnętrz.

Dał mi tę półoś i tuleję w ręce i powiedział, że autko mogę tutaj zostawić - niech mu tylko pomogę wypchnąć - a w między czasie mam se załątwić tuleję, półośkę czy co tam chce i podjechać na zamontowanie.

 

Oczywiscie dalej już mi spokojnie potłumaczył co i jak, ale mniej więcej tak to wygląda.

 

Frez na ośce wychodzącej ze skrzyni w stanie dobrym, nadającym się do założenia świeżej tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!