Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Benzyna, czy diesel?


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie tylko czy spalanie ma dla Ciebie znaczenie, bo moje 2.0 8v to potrafi nawet 14 litrów w mieście zużyć... Oczywiście Pb :-D ale to maksimum - średnio mam koło 10-11

 

wiadomo, diesel jest oszczędniejszy i na pewno będzie tańszy w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie zastanawiał i brałbym diesla tylko z nie wyjechanym silnikiem i nie chodzi mi o przebieg tylko o traktowanie diesla nie jedno auto z przebiegiem 200kkm ma lepszy silnik niż takie samo z przeb 50kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCi od renault sa dosc dynamiczne, nie sa tak wyzylowane ajk np w toyocie albo w VW... trzeba o nie troche dbac (turbina i dobre paliwo) ale za to pieknie chodza, cisza i mala podatnosc na zaladowanie (benzyna ma szanse tylko jak jedzie sam kierowca, po doladowaniu diesel ma miazdzaca przewage)

 

dTi na pewno latwiej utrzymac przy zyciu, bo mniej sie trzeba martwic o jakosc paliwa, jednak to jest starsza technologia, bedzie glosniejszy, jednak zastrzezen nie powinno byc.

 

a spalanie jest po prostu genialne :-D

 

osobiscie jezdze dCi juz prawie 2 lata i jedyne co moge powiedziec to to ze jestem zadowolony i tylko POLECAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć planuję kupić megankę II kombi z rocznika 04/05. Wacham się między 1,5 dci lub 1,6 benzyna. Podpowiedzcie mi co wybrać przy rocznym przebiegu w granicach 15-20 tyś km. Niby na spalaniu można zaoszczędzić przy dieslu natomiast te częstsze wymiany oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to zawsze mi się marzył dieselek bo podoba mi się odgłos silnika, tylko na minus to to, że jednak o diesla bardziej trzeba dbać-nagrzewać przed ruszeniem i czekać przed zgaszeniem noi te częstsze przeglądy. Nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym benzyne , To co niby da się zaoszczędzic to sa marne grosze a na benzynie lepiej się jeździ

 

Tak może powiedzieć tylko ktoś, kto nie jeżdził dieselem z turbiną.. <ok>

 

Różnica w spalaniu to 6-7 w dieselu a 8-10 w benzynie. ( po mieście ). Przy większych przebiegach z tych groszy robią się spore kwoty.

 

A co do przeglądów i wymiany oleju. Okresy są takie same. Fakt, że o diesele ( turbinkę ) trzeba bardziej dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!