Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ocena samochodu...


tobola1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mojej żonie spodobał się scenic i takiego chce kupić, ja nigdy z takim autem nie miałem styczności dla tego chciałem uzyskać informacji na temat tego auta:

http://moto.allegro.pl/scenic-ii-2003r-i1229541589.html

co sądzicie o nim?

pytanie czy do ta takiego samochodu zmieści się wózek dziecięcy?

dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zmieści Ci się wózek dziecięcy. Sam przerabiałem w tym samochodzie duży wózek (Emmaljunga na dużych kołach ze standardowym składaniem na krzyżaku), miejsca w bagażniku zostawało sporo ale do upychania mniejszymi pakunkami. Później przez 2 lata prawie woziłem parasolkę Maclarena i mieściła się bez problemu ale w poprzek co trochę utrudnia pakowanie na wakacje, ale to juz urok tego typu wózka.

 

Prezentowany egzemplarz: mam jak zawsze watpliwości co do przebiegu (7 lat i 115000km to troche mało jak na dci) szczególnie że fotel kierowcy jest baaaaardzo wysiedziany. Kierownica jest jakby trochę za świeża-poszukaj na forum, według opinii w pierwszych SII kierownica i gałka zmiany biegów szybko sie degradują.

 

Zastanawiają mnie niesamowicie zardzewiałe felgi po prawej stronie pod kołpakami. Jezeli samochód był sprowadzany z Francji wydaje mi się że nie powinny wygladać aż tak źle. Jeżeli będziesz go oglądał sprawdź czy nie czuć w nim stęchlizny-może byc popowodziowy a to źle wróży każdemu samochodowi.

 

Co do wygody jazdy z dzieckiem-nie zetknąłem się z drugim tak przemyślanym pojazdem i do tego tak obszernym w środku. Przy wzroście 195cm. byłem w stanie wsiąść z tyłu, wyplątać córkę z fotelika, ubrać ją w kurtkę i trzymając ją w garści odwrócić się żeby wysiąść. Wszystko przy maksymalnie cofniętym fotelu kierowcy.

 

Jako model godny polecenia, konkretny egzemplarz wywołuje moje zaniepokojenie, ale poczekaj aż wypowiedzą się inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za drogo.

Świeci się SERVICE hamulca ręcznego. Super wygodna sparwa, ale... jak działa. Inaczej bardzo kosztowca. Chyna w renault wymiana modułu coś koło 3tys.

Ja mam rocznik 2005 i mam napis SCENIC na klapie.

Dla mnie za tą cenę. Brakowałoby mi ESP, tempomatu i HANDSFREE - szukaj z ta funkcją, a juz nigdy nie zechcesz "normanych" kluczyków.

No i kierownica (szczegolnie na drugim w kolejności zdjęciu) prawie jak nowa. Co prawda 116km to malutki przebieg, ale ona jakby w ogóle nie była zużyta.

Weź od sprzedawcy numer VIN i idx do ASO sparwdzić choćby ten przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ładnym kolorem (widziałem taki na Lagunie, ciekawy i dość rzadko spotykany) to auto bym omijał szerokim łukiem. O kierownicy już wspominali Koledzy powyżej. Przy przebiegu o połowę mniejszym (od deklarowanego przez sprzedającego oczywiście) nosi zwykle widoczne ślady używania. Tutaj prawie jak "salonowa" :) Druga sprawa, popatrzcie dokładnie na cyferkę "1" na wyświetlaczu przebiegu całkowitego. Jakoś dziwnie się świeci. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na tylnej klapie napis SCENIC mialy wszystkie modele?
TAK

 

czy mozna zmienic jezyk komputera wyswietlany na desce z j. francuskiego np. na polski badz angielski?
w pojazdach zdaje się po 2006 można na polski, we wcześnijszych można na np. niemiecki, angielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!