Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

po wymianie uszelki przepustnicy


muero

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Koledzy, mam taki problem, wymontowałem przepustnice, przeczysciłem wymieniłem uszczelke zmontowałem wszystko i po odpaleniu gaśnie. Przez chwile silnik chodzi, ale pozniej gaśnie. kiedy wcisne delikatnie pedał gazu, tak zeby chodził na 750 obrotów to silnik trzyma.

 

Czy ktos z Was wie może co jest przyczyna? czy powinienem cos regulowac tą srubka na przepustnicy?

 

dodam ze przed wymiana samochód łapał 2000 obr a po rozgrzaniu obroty wracały do normy. Przyczyna była stwardniała uszczelka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem i też nic nie było, ale jak pozbędziesz się nieszczelności w układzie dolotowym to powinno się tak zrobić. Chodzi o ponowne przyuczenie komputera. Ma on przypisaną określoną ilość skoków dla krokowca, chodzi o to żeby mu ten zakres przesunąć.

To tak samo jak byś miał przepustnice cały czas lekko otwartą, wtedy komp przyucza się tak żeby to zrekompensować (zaniża otwarcie krokowca). Ustawisz przepustnice tak żeby była dokładnie zamknięta to po odpaleniu samochód będzie gasnął, będzie nim telepać lub w ogóle nie będzie chciał odpalić. Poprostu tak to działa i trzeba czasem zresetować te "ustawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oke, a jezeli to nie pomoże to może trzeba podjechać na restart kompa albo skasowanie błedu?

 

[ Dodano: 2010-09-22, 09:13 ]

Cześć,

 

A wiec zrobiłem tak:

odłączyłem cały akumulator, wyjąłem silniczek krokowy, jeszcze raz go przeczysciłem pedzelkiem nasaczonym ekstrakcyjna, przeczysciłem tez miejsce w które wchodzi, wkreciłem wszystko, podłaczyłem akumulator, przekrecilem kilka razy stacyjke, uruchomiłem i pali elegancko!

 

Nie wiem który z tych zabiegów pomógł, ale jest okej.

Wprawdzie po uruchomieniu jest 1000 obrotów, ale mam nadzieje ze po rozgrzaniu zejda do 750, bo moze chodzi na ssaniu. Zobacze bo nie miałem czasu tego sprawdzic.

 

pozdrawiam

i dziekuje za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zna ktoś może kod tej uszczelki oringu? Muszę to wymienić ale w sklepach rozkładają rece. Czytałem tu na forum że są dwie? Może ktos dysponuje zdjęciem tych uszczelek, poprosil bym. Mam na mysli uszczelkę (uszczelki) przepustnicy w silniku 1.6 16v z 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!