Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy wyborze Megane/Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

jak przy zakupie każdego samochodu ważny jest przebieg wiarygodny ,a wiec zwróc uwagę na wytarcia kierownicy ,pedałów ,lewarka i stan opon dobrze jest też poddac kontroli samochód w ASO tam często zostają różne informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najważniejsze,czy auto nie było bite,jaką miało przeszłość.

W dobrym warsztacie sprawdzą Ci nawet grubość lakieru,które elementy były malowane,

podłużnice,itd. poduszki czy były wywalone.

Może nawet geometrie,cisnienie w cylindrach.

Oczywiście,czy auto nie jest pod zastaw w banku ,lub cos podobnego.

Niezapomni dobrze sprawdzić numery nadwozia.

 

Najlepiej z kims kupować.Przewaznie kupujący się napala,bo ładny,a druga osoba,

tzw. niezależna,sprawdza na spokojnie.

 

Pozdrawiam.

 

A czy odwiedziłeś komisy przy ASO ??

Oni nawet gwarancje jakąś kilkumiesięczną dawają na zakupiony (używany) u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsiarz napisał/a:

Omijaj silnik 1.6 16V lubi siadac kolo rozrzadu.

 

 

 

Dotyczy to wszystkich 1.6 czy tylko tych z początku produkcji?

Tak jak juz kiedyś pisałem - ściema ASO. Takie moje skromne zdanie. U nas wymienili na koszt Renault Polska, gdyż była to źle zdiagnozowana usterka :mrgreen:

 

gipsiarz doradź jeszcze koledze czy lepiej z małym czy większym przebiegiem :-) tzn. przed naprawami czy po naprawach :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem popartym jednym własnym przypadkiem ściema usterki. IU nas to zdiagnozowali i niczego to nie zmieniło. Ustało chyba po wymianie sondy lambda. NIe pamietam dokładnie bo ASO naprawiało nam auto za darmo, gdyz cały czas reklamowaliśmy pierwszą naprawę i tyle. Renault zwróciło kasę za wszystko - przy okazji wymienili cały rozrząd - koszt koło 2-2,5 tysia. więc tak robią.

 

Powtarzam mówię to po naszym przypadku i usłyszanej rozmowie w aso "powiedz mu, że to koło zmienych faz rozrządu" :evil: pracownik ASO do kumpla (wnioskuję, że mechanika) przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak chcesz silnik - benzynka czy dCi. Jaka kwota wchodzi w grę? Krajowy czy sprowadzany?

 

Nie do końca zgadzam się z obiegową opinią: "2003 beee, 2004 TAK". Jeżeli ma się szczęście, to Megane z 2003 będzie przemierzać polskie bezdroża bez większych problemów. Jeżeli nie ma się szczęscia, to ...

 

W moim MC2 z 2003 - NIE wymieniłem ani jednej cewki, NIE wymieniono mi koła zmiennych faz rozrządu, NIE przepalają mi się żarówki. Był problem z gasnącym i "dławiącym się" zimnym silnikiem - chłopaki podpięli do kompa, zrobili re-proga (wgrali od nowa program) i ... jeżdżę bezproblemowo dalej.

 

PS. Mój tata ma Lagunę 2003 2.0 Priv - nie wiem jakim cudem ale po 70 kkm i 4 latach użytkowania jedyny powód, z jakiego odwiedza nasz Serwis to przeglądy i wymiana kół. To się nazywa SZCZĘŚCIE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!