Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy wyborze Megane/Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

raq, dokładnie jeśli coś było nie tak to poprzedni właściciel musiał to zrobić - mówię np. o nas. Dla mnie przy kupnie nowoczesnego używanego auta jakim jest MII największe znaczenie ma obsługa serwisowa i generalnie historia napraw. To nie jest auto, które naprawia się z sąsiadem, czy jeździ do p. Józka znanego speca od Ład :mrgreen:

 

Był problem z gasnącym i "dławiącym się" zimnym silnikiem - chłopaki podpięli do kompa, zrobili re-proga
a czy pokazywało ci jakies błędy. Bo u nas robili to "na czuja" i wtedy właśnie postanowili wymienić koło 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak legendarne problemy z turbo :mrgreen:

 

Powiem tak. Nie zauważyłem odsetka większego występowania w porównaniu do innych niemieckich. Turbina to Garreta ta sama co w BMW. Trzeba o nią dbać jak o każdą.

Garreta to dobry producent i Renault nie wciska syfu. Dotyczy niektórych roczników.

 

Niestety przez pewne serie Renault traci wizję dobrego bezawaryjnego samochodu. I Diesle w Renault są potocznie uważane za te kiepskie. Natomiast te "japońskie" Mitshubishi i Nissanie o dziwo są świetne. Nie ma to jak silnik diesla Nissana. ;-) Również w Volvach I phase II od 2001 były świetne Volvoskie diesle. A w Renault kiepskie bo to francuz. Tak samo Fiat i Alfa ma beznadziejne diesle, w przeciwieństwie do świetnych Oplowskich - niemieckich diesli. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Dzisiaj Oglądąłem 1,4 16V pełne wyposażenie 112 tys przejechane, ale przez firmę. Cena 29900 ale może puszczą 2 tys. Auto zadbane razcej nie wypadkowe, widziałem książkę, przeglądy OK przy 90 000 km wymiana rozrządu podbita pieczątka ASO. Zastanawiam się ale po obejrzeniu już kilku innych to wydaje się sensowne i chyba je wezmę. Zastanawiam się tylko czy silnik nie za słaby, obecnie jeżdże Sieicento 1.1MPI (może ktoś się przesiadał tak jak ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Dzisiaj Oglądąłem 1,4 16V pełne wyposażenie 112 tys przejechane, ale przez firmę. Cena 29900 ale może puszczą 2 tys. Auto zadbane razcej nie wypadkowe, widziałem książkę, przeglądy OK przy 90 000 km wymiana rozrządu podbita pieczątka ASO. Zastanawiam się ale po obejrzeniu już kilku innych to wydaje się sensowne i chyba je wezmę. Zastanawiam się tylko czy silnik nie za słaby, obecnie jeżdże Sieicento 1.1MPI (może ktoś się przesiadał tak jak ja)

 

ja mam 1.4 16V z przebiegiem 59500 i śmiga dość dobrze do miasta ok poza miastem przy wyprzedzaniu tak od około 120 w wzwyż lekko nie idzie ale tak okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Ja kiedyś prowadziłem Land Rovera. To taki typowy samochód dla rolników w dużych gumiakach. Z przyzwyczajenia wcisnąłem sprzęgło tam gdzie w normalnych samochodach jest, celem zmiany biegu (a jak wiemy robi się to szybko i wciska do końca). Auto stanęło jak wryte. Całe szczęście że nikt nie jechał za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tylu nie ma miejsca w ogole... ja jak wspominalem amm 190, a moje dziewczyna 182 :mrgreen: a ze ona lubi miec duzo miejsca to ma fotel tak jak ja odsuniety ;P mimo wszystko czasem jezdzi z nami znajoma (165) i sie miesci bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich klubowiczów i zwracam sie do was z pytaniem , chcę kupić renault megane kombi 1.5 dci z silnikiem 100 km z 2004r i moje pytanie jak się sprawdzają te auta ile palą jakie mają osiągi ,jakie wady a jakie zalety pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!