Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skoki obrotów w megane 1,9 dti


Rafał P

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisze dalsze objawy:

W czasie niskich obrotów za autem robi się biało, silnik szarpie jakby jeden ze wtrysków lał do cylindra, po przegazowaniu wszystko wraca do normy. Mam rację??

 

Przerabiałem to. Spec od diesli powiedział, że trafiłem na najdroższą część na pompie wtryskowej. Fachwo nazywa się to: czujnik regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu!!!

W serwisie ASO ponoć około 800 PLN. Ja zapłaciłem około 400 (już nie pamiętam dokładnie)

Mogę Ci polecić ten warsztat, miejscowośc PRZEGĘDZA na trasie pomiędzy ORZESZEM a RYBNIKIEM. Jadąc od strony Orzesza za rondem w Stanowicach po prawej stronie za salonem mercedesa. Placyk niepozorny ale dużo tam ciągników siodłowych i dostawczaków.

Warto najpierw zadzwonić, opisać problem i umówic sie na diagnozę.

 

Właściciel A. GROBORZ

DIESEL SERWIS

0 32 4315822

605630694

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Mam megane 1,9 dti 98KM i problem tego typu otóż po odpaleniu auta wszystko jest ok jedzie normalnie, ale jak go zgaszę i odpalę drugi raz już nie jest tak ładnie w ogóle nie chce wejść na obroty w czasie jazdy. Gdy podczas jazdy trzymam gaz równo to sama przyspiesza i zwalnia dociągnięcie do 2 tyś obrotów graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jedziesz dłużej to po rozgrzaniu też Ci wchodzi w taki tryb czy tylko w przypadku zgaszenia i odpalenia po krótkiej jeździe?

 

Jakbyś komunikaty na komputerze sprawdził to pewnie by było wiadomo dlaczego wchodzi w tryb awaryjny :) .

Problemy z czujnikiem doładowania powszechne w naszych scenicach powodują ograniczenie prędkości obrotowej (odepnij i zobacz czy wtedy jedzie).

 

Te falowanie obrotów to mi bardziej pasuje do zasilania paliwem czyli wymienić filtr paliwa, sprawdzić przelewanie wtrysków no i pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!