Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy coś o tym możecie powiedzieć ?


eloziom

Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/renault-scenic-alize-kli...-C15350252.html

 

Hej, co myślicie o tym egzemplarzu ?

 

Czy ten motor 2.0 138 KM jest OK ?

Zauważyłem że w nowszych egzemplarzach od 2000 r. silnik wygląda inaczej i podają większą moc. Nie ma on przypadkiem jakiejś wrodzonej wady że Renault szybko go poprawiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wygląda inaczej bo nie ma plastikowej osłony z wierzchu, ale podobno nie wszystkie miały. Silnik jeżeli już to ma chyba 136KM. Wygląda jak dla mnie w porządku, cena jak na ten rocznik mogłaby być nieco niższa. Zniszczeń nie zarejestrowałem :) Obejrzyj jak masz niezbyt daleko i poczekaj na opinię meganecoupe02 on z takim miewa w domu do czynienia.

 

EDIT: Intryguje mnie pasek wielorowkowy-jakby za wąski był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie zastanawiają te naklejki na lampach, Nie wiem ale wydaje mi się, że oryginalnie nie ich nie ma, ale mogę się mylić.

Silnik jest na 100% myty, wiec dobrze pooglądaj ale jak trochę pochodzi.

Przebieg taki sobie, ale nie wiem jak jeżdżą w Szwajcarii. Widać że jest dokumentacja. Tylko jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motor jest ok. Niewypałem z którego Renault szybko się wycofało był dwulitrowy IDE ale on w Scenicach nie był montowany. 2.0 16V ma 103kW tj. 140KM, czasem w opisach podawane jest 139KM ale o ile się nie mylę to w Scenic I ph II to jest ten sam silnik.

Naklejki na lampach są oryginalne i na nich nawet jest data produkcji- co dodatkowo może (ale nie musi) potwierdzić ewentualną oryginalność lamp (o ile data jest w miare zgodna z datą prod. auta) a jak jest inna to od razu pytamy sprzedajacego jaki był powód wymiany lamp :).

Skoro silnik myty to na pewno z niego leci. Przed kupnem swojego obejrzałem wiele Sceników i z tych nie mytych (a było ich naprawdę niewiele) to 99% miało wycieki niestety.

Pasek oryginalnie powinien być 5 rowkowy i tu chyba taki jest (1 bieżnia powinna byc wolna-patrz WKŁ) ale niektórzy montują 6 rowkowy i wtedy nie ma luzu ;-)

Autko niczego sobie ale brakuje mi kierownicy w skórze (może się mylę ale zdaje się że 2.0 powinny ja mieć) ale myślę, że warto mu sie uważniej przyjrzeć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał Międzyszyński 229 róg Strzygłowskiej 04-872 WARSZAWA

To już dla mnie wystarczająca informacja :-/ - ja bym tam nawet nie jechał.

Szukaj raczej auta od osoby prywatnej, chyba że masz znajomości w komisie.

Przedni zderzak źle spasowany z błotnikami.

Silnik jak najbardziej polecam, bardzo fajna jednostka jeśli chodzi o spalanie/osiągi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to jednostka 16V ale czy 2,0 czy 1,6 nie wiem

przewody od klimy..

to jest przewód od wspomagania wychodzący z pompy wspomagania.

od klimy są te gumowo aluminiowe idące wzdłuż silnika i dalej do kabiny, widać nawet osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że przód był malowany, przy zamkniętej przedniej masce. Wewnątrz komory silnika brak jest połysku lakieru nawet na błotnikach. Skoro przewód wspomagania przyrdzewiały to ktoś tam raczej grzebał, naruszył strukturę rurki, ona pracuje w olejach więc nie miała powodu sama pordzewieć. Wygłuszenie przegrody - pasa podszybia się odkleja lub nie dokleili. Wieszaki chłodnicy również jakieś rdzawe, nie wygląda mi to na fluidol czy inny preparat antykorozyjny stosowany do połączeń ze śrubami. Twierdzić śmiem, że wszystko z przodu było wyjmowane do konkretnego mycia, a tym samy, że raczej auto bite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, przy moim autku,też są naklejki na lampach,zgodne z rokiem produkcji scenica.
;-)

Może i są, ale ja ma PhI w związku z tym u mnie widać tylko "szkła" i tył lamp ;-)

że raczej auto bite.

Może tak być, po dokładniejszym przyglądnięciu;

- śruby od chłodnicy na pewno były wykręcane

- mocowanie prawej lampy wydaje się naprawiane

- śruba trzymająca prawy błotnik zasmarkana farbą.

 

naruszył strukturę rurki, ona pracuje w olejach

więc nie miała powodu sama pordzewieć

Zauważ, że to jest zewnętrzna powierzchnia, olej jest w środku, ale coś w wym musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!