Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Natychmiast wymień olej"


JA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
.... trzeba jeszcze wykasować komunikat. Chyba jest gdzieś na forum sposób wykasowania.

 

Jestem TU od dzisiaj a megankę mam od roku -wpierw chciałbym się przywitać.

 

A teraz pozwolę zwrócić się o pomoc - mam dokładnie ten sam komunikat i pomarańczowy symbol klucza. I nie wiem jak, go wykasować ? Na forum szukałem ale niestety nie znalazłem. Moja meganka nie ma przycisku do kasowania przebiegu dziennego przy liczniku. Kasuje się go przyciskiem na dźwigni wycieraczek. Może ktoś wie, jak wykasować komunikat?

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma przycisku.

2. Przycisk zerowania licznika przebiegów częściowych znajduje się na końcu dźwigni wycieraczek. Zgodnie z instrukcją obsługi (str. 1.67) "wcelu wyzerowanie licznika przebiegów częściowych należy wybrać funkcję licznika przebiegów częściowych, po czym wcisnąć przycisk 2, przytrzymując do chwili aż licznik zostanie wyzerowany".

Można zerować przebieg dzienny ale komunikat "Natychmiast ..." i klucz świecą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 samochody Renault: Megi II i Clio III. W Megi II inspekcje kasuje przyciskiem na liczniku, a w Clio III kasuje się je przyciskiem w dźwigni wycieraczek. Mając ustawione na wskazanie serwisowe przebiegu jaki został do wymiany oleju przytrzymujemy ten przycisk i trzymamy tak długo aż zacznie migać i tak jak w Megane II gdy zacznie migać 30000 puszczamy przycisk. Może niektóre Megi II mają tak jak w Clio III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się dać wykasować na manetce, skoro nie ma przycisku; na forum będzie coś:?: odnośnie tego tematu-co ciekawe w instrukcji obsługi samochodu tez piszą o tym...tylko trzeba miec cierpliwość zeby ją w całości przeczytać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - czytam z dużym zainteresowaniem informacje na temat skasowania kluczyka serwisowego po wymianie oleju , ale nie zauważyłem odpowiedzi ,albo poprostu jeszcze jej nie było .czy w związku z tym moglibyście jeszcze raz opisać sposob skasowania kluczyka , lub podpowiedzieć miejsce gdzie taką informację znajdę . Będę wdzięczny za każdą wskazówkę na ten temat . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tirjan

A Ty którą masz fazę Megi?Swoją drogą też zaniedługo przetestuję skasowanie przebiegu po wymianie oleju i myślę ze sposób opisany w dołączonej instrukcji obsługi będzie działał.Długo się zastanawiałem czy jechać na przegląd do serwisu ale tyle kasy dać...zebym to jeszcze większe przebiegi robił a tu 4 lata i 42kkm.Więc chyba nie ma sensu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

pokazuje kilometry do serwisu-zgadza sie.Ale jakieś 1000 km przed 300000km znika i zapala sie ten komunikat.Musisz sobie mniej więcej wycyrklować ten tysiąc,możesz już zmienić,zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!