Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy nie rozpędza się i kontrolka świec


jablonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy mam problem auto ciagle muli się wyczyściłem EGR dalej to samo kontrolka świec żarowych, obroty czasami falują. Odłączyłem kostkę od przepływomierza i było OK autko zaczęło normalnie jeździć aż do dzisiaj podczas jazdy było słychać strzał i znowu zamulone na maxa rozpędza sie do 3000 obrotów i lipa podłączyłem kostkę od przepływki ale na nic w lewej stronie podszybia słychać chyba jakiś inny świst co to może być ?? szukałem ale nie znalazłem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem kostkę od przepływomierza i było OK

A ile czasu kolega jeździł z odłączoną przepływką ?

Taki eksperyment można zrobić na chwile w celu sprawdzenia a nie na normalną codzienną jazdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez z odpiętą kostka jeździłem z 2 tyg dzisiaj bylem na kompie i masakra już się boje tyle błędów: błąd P1826 obwód nagrzewania świec żarowych nagrzewanie świec żarowych, P1808 zły sygnał wałka rozrządu złamany ząb lub anomalia wewnętrzna, P1814 zawór EVR; różnica cyklu dodatniego; P1806 czujnik przepływu powietrza Hot Film. Już nie wiem co robić koleś mi wcisnął niezłe g......

 

[ Dodano: 2010-10-27, 11:35 ]

co nikt na forum nie jest w stanie mi pomóc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam was koledzy mam problem auto ciagle muli się wyczyściłem EGR dalej to samo kontrolka świec żarowych, obroty czasami falują. Odłączyłem kostkę od przepływomierza i było OK autko zaczęło normalnie jeździć aż do dzisiaj podczas jazdy było słychać strzał i znowu zamulone na maxa rozpędza sie do 3000 obrotów i lipa podłączyłem kostkę od przepływki ale na nic w lewej stronie podszybia słychać chyba jakiś inny świst co to może być ?? szukałem ale nie znalazłem pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-12-31, 17:41 ]

W moim Scenicu po wizycie u mechanika okazało się,że niesprawny jest zawór EGR,Po wyczyszczeniu tego zaworu pojeżdziłem ,może ze dwa dni.Okazało się, tenże zawór zacina się co powodowało zmniejszenie mocy i świecenie kontrolki świec żarowych.Postanowiłem pomimo wysokiej ceny 535zł. kupić nowy zawór.Po wymianie okazało się, że samochód wrócił do życia.Słuchanie tych co opowiadają,że może to przepływka ,a może zawór ,który należy umyć[i tak to nic nie daje ,bo zawór się i tak zacina]nie ma sensu.Auto żeby jeżdziło jak należy musi dostać nowączęść tak jak KOŃ owsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz58, jak odłączysz wtyczkę od egr-a to auto też jeździ bez problemów, nie ma błędu. Jeżdżę tak już ponad pół roku, a może i rok. Zawór mam sprawny, a ekologia mnie nie obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem bardzo podobny problem z swoim scenicem. Na początku zaświeciła się kontrolka silnika i STOP i po między 1500 a 2000 - 2200 silnik tracił moc rozpędziłem normalnie do 80 km/h a potem mimo wciśniętego pedału gazu do podłogi nie ropędzał się a w zasadzie robił to ale straaaaasznie wolno, po to by zachwile złapać wiatru w żagle i gnać 130 km/h Po wizycie u mechanika zapadła diagnoza : przepływka strzelona. Komp pokazał dwa błędy - uszkodzenie czujnika przepływu powietrza i czujnika temp silnika.

Zaproponowano mi wymianę przepływki za 800 zł. Jednak postanowiłem wymienić to we własnym zakresie i kupiłem na allegro zamiennik za 160 zł. Nietety nie pomogło. Dopiero wizyta u innego mechanika wykazała że to wina tej czujki temp silnika. Podobno komp dostawał informacje o temp paliwa a nie silnika i stąd moje kłopoty. Podobno ( bo jeszcze nie odebrałem auta z naprawy) po odłączeniu czujnika silnik pracuje jak nowo złożony.

Może i u kolegi jest podobna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!