Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MIII Grandtour/Pytania, dylematy


ver_batim

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jest jak napisał Sławek17, jeżeli auto wyprodukowane by zostało w tym roku to obecne upusty obowiązywałyby, jeżeli nie to upusty wg nowej oferty. Cóż dlatego zdecydowałem się na zakup auta, które już zostało wyprodukowane. Nie narzekam, chociaż nie mogłem go skonfigurować tak jak chciałem. Były dwie wersje do wyboru, jedna Privilege w kolorze beż popielaty, z czujnikami przód/tył, przyciemnianymi szybami i nawigacją oraz Dynamique z radiem z Bluetooth i pełnym kołem w kolorze szary eclipse i na tę się zdecydowałem :) . Różnica w cenie to była ponad 8000zł. i uznaliśmy, że nie warto dopłacać, szczególnie że na żywo ten szary wygląda znacznie lepiej, szczególnie z relingami w kolorze matowego chromu :) . Z dodatków mam:

opony zimowe

dywaniki (w tym do bagażnika)

blokada skrzyni

czujnik parkowania (tył)

dodatkowa blokada zapłonu

 

Jakoś przeżyję bez ESP, chociaż liczyłem na ten dodatek. Cóż dopłacać ponad 8 000 do ESP i HF nie wydało mi się dobrym pomysłem.

 

Tak więc dzisiaj teoretycznie stałem się już posiadaczem Renault Megane III Grandtour Dynamique 1.4 16V TCe 130 :P . Samochód do odbioru będzie do połowy grudnia :P . Jak będę już go miał to podzielę się zdjęciami i ogólnymi wrażeniami :P

 

Teraz pozostaje ostatnie pytanie:

Na co zwracać uwagę przy odbiorze auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podobał ci się beż popielaty? Ja stawiam niego głownie ze względów praktycznych (myślę że nie widać tak mocno brudu) i nie jest oklepany. Szary eclipse też jest fajny, widziałem na żywo a beż tylko na fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że na żywo wyglądał on gorzej niż na zdjęciach (niestety). Znacznie lepiej przyadł mi do gustu ten szary, który bardzo ciekawie komponuje się z relingami w kolorze matowego chromu. Oczywiście to moje subiektywne odczucie. Lecz reszcie rodziny, szary także przypadł bardziej do gustu. Dlatego padło w końcu na niego, chociaż początkowo chciałem brać beżowy (głównie ze względu na ESP i HF). Cóż mam nadzieje, że zakup będzie udany i autko okaże się tym wymarzonym :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze koniecznie poproś miernik grubości lakier i wyrywkowo posprawdzaj elementy - błotniki, drzwi, klapy. Popatrz sobie dokładnie czy żadnych odprysków i złuszczeń lakieru nigdzie nie ma, czy wszystkie elementy są względnie dobrze ze sobą spasowane, zerknij sobie na śruby od maski i drzwi czy są w stanie fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soko, ja z tego powodu nie szukałem nawet samochodów demonstracyjnych. Kupuję auto na lata i zamierzam sprzedawać do za dwa czy trzy lata. Więc wolę teraz dołożyć te parę tysięcy złotych i spać spokojniej :) . Nie chcę generalizować, że takie auta trzeba z góry skreśla, może po prostu mam za małe nerwy i nie lubię ryzyka.

 

Autko jest już u dilera i lada dzień zaczną montować dodatki. Sprzedawca twierdzi, że przy dobrych wiatrach będzie można odebrać już w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mój tata jeździ Laguną III z jazdy próbnej, co prawda benzyniak i jest spoko, moja megi na razie też śmiga także spoko.

Hm sugerujesz, że testówka nie jest na lata :) ?? tym bardziej że jeszcze ponad 2 lata spłacania :)

Nie no spoko, każdy kupuje to co chce i za tyle ile chce/może/musi :) niepotrzebne skreślić :)

Powodzonka i zadowolenia z autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soko, sugeruję, że mam za słabe nerwy do kupowania aut testowych, gdyby to był model wystawowy/demo to bym może i się skusił. Ja nie mam żyłki hazardzisty w sobie, dlatego zawsze chłodno podchodzę to różnych spraw. Poza tym w mojej okolicy nie z Renault (przynajmniej nie widziałem), ale z Toyoty jeździ pracownik autem testowym z pracy do domy i do pracy. Już parę razy zmieniał je, więc pewnie nie tylko klienci, ale również pracownicy także korzystają z jazd testowych :) . To też w pewnym stopniu wpłynęło na moją decyzje.

 

Nie dziękuję za powodzenie, aby nie zapeszyć :) . Wiem już praktycznie na 100%, że moją Megi odbiorę w przyszłą sobotę :) . W tygodniu będę biegał i rejestrował a w sobotę odbierał :) . Nie mogę się już doczekać pierwszej jazdy funkel nówką Megi :) . Już zdecydowałem, że na stacji zatankuję pod korek. Po przejechaniu 100km ponowne tankowanie pod korek i sprawdzenia ile pali w rzeczywistości. Wiem, że pewnie będzie to tak około 12l/100km, ale z czasem powinno spaść do przeciętnych wartości, które można znaleźć na forum :) . Coś za coś. Mam nadzieję, że po latach z dieslem szybko przyzwyczaję się do ciszy i innej charakterystyki silnika :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jak pojechaliśmy na jazdę testową (rzekomo auto miało być w drugim oddziale firmy w chojnicach i z niego niby wrócilo) okazało się że auto miało wgniecenie na plastikowym zderzaku, później jeden z panów w serwisie wygadał się że kierownik serwisu był nim w Zakopanem ;D więc coś w tym jest :)

 

a jeśli chodzi o hałas :) renia nie daje żadnych powodów do zatykania uszu :) jest ku mojemu zdziwieniu dość ładnie wyciszona :)

 

zdaj relacje z pierwszych jazd ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie będzie to tak około 12l/100km
jak zima będzie nas rozpieszczać tak jak teraz i służby drogowe nadal będą pracować jak pokazali to parę dni temu to bedziesz miał spalanie prawie 14 :) ja mam tak teraz ale zakładam/wmawiam sobie że to była sytuacja ekstremalna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam dylemat jaka Meganke III kupic.

Zainteresowany jestem-Megane Grandtour Privilege 2.0 16V 140 X-Tronic CVT

lub-Megane Grandtour Dynamique 1.5 dCi 110 FAP EDC

Nie wiem ktore jest drozsze w utrzymaniu, serwisowaniu itd. zamierzam jedzic 15000 kilometrow rocznie 50/50 miasto autostrada. Ktore ma weksze plusu i minusu. Po prosto interesuje mnie lepsze auto na nastepne 8 lat. Nie kupuje po to zeby je sprzedac za pare lat.

Prosze o pomoc

 

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa różne silniki.

 

Do czynienia mam z 2.0 16v w Lagunie sprzed 3 lat, i z 1,5 dCi 105 KM bez fapa w Megance z 2009 roku.

 

Odkad mam ropniaka na codzień, jak wsiadam to tej laguny z 2,0 wydaje mi się mułem, mimo że ma lepsze osiągi. po prostu to co oferuje diesel bardzo mi pasuje.

 

Weź pod uwagę, że wersja o której piszesz (dCi) ma już FAP`a. niby je dopracowują i nie ma z nimi tyle problemów, ale jednak osobiście bym się póki co tego obawiał.

 

Jeśli chodzi o przebieg - 15 000 km na rok? pytanie jak przy tym samym wyposażeniu kształtują się te silniki, a wlaściwie ich cena. Jeśli podobnie osobiście wolałbym diesel`a, jeśli benzyniak w zakupie wychodzi taniej, warto się zastanowić jednak nad nim. Przy takim przebiegu kolosalnej różnicy w koszcie / 100 km takiej wielkie nie zauważysz, wiadomo wszystko zależy od ciężaru nogi. Laguna ojcu pali grubo ponad 8l/100 km, ja chyba dwa razy w 1,5 dci przekroczylem 5,5 l... ale przy przebiegach rzędu 15 000 km/rok to lepiej się poważnie zastanowić nad benzyną. Przeglądy i eksploatacja też są tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o 1.4 TCe? Bardzo fajny silnik, elastyczny, dynamiczny, szóstka skrzynka :-)

Do Meganki w sam raz. Choć piszesz o automacie.

W każdym razie Privilege oferuje dużo, a dużo można dokupić, czego nie ma w innych wersjach.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!