Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MIII Grandtour/Pytania, dylematy


ver_batim

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem teraz kupic cos innego wiec zdecydowalem sie na automat. Co sadzicie o nowej skrzyni biegow EDC?

bardziej konkretnie jestem zainteresowany tym modelem"Dynamique 1.5 dCi 110 FAP EDC" co onim sadzicie, nie spotkalem sie jeszcze z zadnymi opiniami o tym modelu. EDC to w sumie chyba wyszla na rynek w tym roku i nie wiem jakie ma plusy i minusy. Bardzo malo pali 3.9 na 100 a w miescie 5.4 tryb mieszany 4.4 w poruwnaniu do bezyniaka to prawie 2 razy mniej. Nigdy tez nie mialem disla w posiadaniu i sie troche boje go kupic bo slyszalem ze serwis jest drogi no i ten FAP.

Artur

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mówisz, że jeździsz 50/50 miast i autostrada, to myślę że nie powinieneś mieć problemów z FAP'em. Jazda automatem jest wygodna (zwłaszcza w mieście) i człowiek szybko się do tego przyzwyczaja, co do EDC, to jak już mówiłeś, jest to nowość, więc nie za bardzo można coś o tej skrzyni powiedzieć, a wróżyć z fusów, raczej nikt nie będzie :-) W sumie to sam jestem ciekaw jak będzie wyglądała jazda z tą skrzynią i czy rzeczywiście uda się uzyskać podobne do deklarowanych zużycie paliwa. Jedynym mankamentem jest to, że nie wiadomo jak z jej awaryjnością, a jak wiadomo w nowościach zdarzają się choroby wieku dziecięcego.

 

Sam musisz wybrać, czy bierzesz coś nowego (możliwe że lepszego) i niesprawdzonego, czy dobre i sprawdzone rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiele o tej skrzyni EDC i jak piszesz nie jest jeszcze dokladnie sprawdzona. Moze wiecej cos na temat tej skrzyni bedzie za rok. Jak na dzisiaj to bardziej jestem przekonany do sprawdzonych rzeczy wiec chyba kupie to Meganke z CVT benzyna.

Jeszcze jedno jaka jest roznica pomiedzy lakierem metalizowanym a niemetalizowanym? jest to roznica 2000 zl przy zakupie nowego auta. Czy warto zaoszczedzic te 2000 zl przy nowym samochodzie ?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza różnica wizualną, to lakiery metalizowane mają lepsze właściwości ochronne. A czy warto dopłacać - ja to rozpatrywałem w kategoriach - "jaki kolor mi się bardziej podoba" a nie czy jest lepszy lakier czy nie :-)

Moim zdaniem na lakierze metalizowanym trochę mniej znać rysy - ponieważ nie jest on tak idealnie jednobarwny jak zwykły lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem teraz kupic cos innego wiec zdecydowalem sie na automat. Co sadzicie o nowej skrzyni biegow EDC?

bardziej konkretnie jestem zainteresowany tym modelem"Dynamique 1.5 dCi 110 FAP EDC" co onim sadzicie, nie spotkalem sie jeszcze z zadnymi opiniami o tym modelu. EDC to w sumie chyba wyszla na rynek w tym roku i nie wiem jakie ma plusy i minusy. Bardzo malo pali 3.9 na 100 a w miescie 5.4 tryb mieszany 4.4 w poruwnaniu do bezyniaka to prawie 2 razy mniej. Nigdy tez nie mialem disla w posiadaniu i sie troche boje go kupic bo slyszalem ze serwis jest drogi no i ten FAP.

Artur

 

skrzyni nie znam... mam manuala.

 

Porównanie benzyna 2,0 a dizel 1,5 dci 105 powyzej.

 

Jesli chodzi o spalanie :-) wierzysz w to 3,9 na 100 a w mieście 5,4? mieszany 4.4? Od kiedy to automat pali mniej niż manual :-) nie licz 2 razy mniej niż w benzynie bo ni jak ma to się do rzeczywistości. Laguna 2.0 manual realne spalanie pod 9 litrów (mieszana jazda), meganka manual dCi 105 km to realne spalanie pod 5 litrów w trasie, mieszane jakies 5,5. Na razie średnie spalanie z ok 30 000 km zrobionych dizlem przeze mnie masz w stopce. W tej chwili masz 5,21, kliknij sobie na to to zobaczysz poszczególne spalania. Tym co piszą w katalogach się nie sugeruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
OK ale zamiast zaplacic 2000 za lakier mozna za te pieniadze wybrac wieksze kola lub jakies inne akcesoria.

Koła zawsze możesz wymienić z lakierem większy problem :-)

 

[ Dodano: 2010-12-28, 20:02 ]

Tak, w maju był upust 7 tys.
pod koniec listopada 2010 dostałem rabat dokładnie 13870zł :-) w tym dodatkowo opony zimowe Kleber 16"/205 za 500zł brutto, gwarancja na 4 lata za 1050zł (normalnie 2100) obniżka podobno za wierność marce- wcześniej też miałem Renault. Kupiona wersja to GT Dymamiqe + czujki parkowania tył, radio z BT (polecam), oczywiście normalne koło zapasowe, gratis alarm i dywaniki gumowe.

 

Największa wtopa to to że nie dali głośniczków wysoko tonowych, podobno trzeba zagadać i wstawiają gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale zamiast zaplacic 2000 za lakier mozna za te pieniadze wybrac wieksze kola lub jakies inne akcesoria.Artur

Pewnie że można :-) jak dla mnie lakier metalik czy tez zwykły to wybór czysto estetyczny - i trudno tutaj coś mądrego doradzić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja metalik to kwestia gustu, ale ilość lakierów nie metalicznych jest dość ograniczony. Co do etui, popielniczki to czy to nie jest standard w ciągu 2 lat 2 razy kupowałem Megne z salonu i to zawsze dorzucali gratis, a no i jeszcze brelok :-)

 

Chociaż przy kwocie prawie 70000zł to gadżety za 100zł nie robią wrażenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolkos, a w Audi pisali (nie wiem jak teraz), że koszt wydania auta to xxx zł. "Dali by se siana". Miałbym ochotę iść "kupować" audi tylko po to, by powiedzieć, że odbiór samochodu przeze mnie to koszt 8354,34 zł.

 

P.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o informację oficjalną czy Megane III z 2009 roku 1.9 dCi które były dostępne w Europie zachodniej posiadały już FAPa ? Drugie pytanie - jaki osprzęt wtryskowy (pompa wtryskowa, wtryski) ma silnik 1.9 dCi w Meganie III (Delphi, Siemens, Bosch) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!