Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MIII Grandtour/Pytania, dylematy


ver_batim

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w maju był upust 7 tys. Chciałem czekać z zakupem auta do noworocznych wyprzedaży, ale w końcu zdecydowałem się na zakup autka, które sam sobie skonfiguruję. W kwietniu/maju złotówka się osłabiła i wyszedłem z założenia, że Renault Polska niebawem podwyższy cenę, co rzeczywiście miało miejsce. Być może sprzedaż w maju była niska, bo minął szał noworocznych wyprzedaży i sprzedawcy zależało na wynikach... Acha, co istotne, wynegocjowany upust był pod warunkiem, że wezmę kredyt 2+2+2. Wziąłem zatem minimalną wielkość kredytu 10tys. Dostałem też gratisy: alarm i dywaniki. No i gwarancja 4 lata, bo jeżdziłem wcześniej renówką. Autko przyjechało z czarnymi dywanikami, więc mam teraz dwa komplety: jednen szary z salonu, drugi czarny, co przyjechał z autem. Jakby ktoś sie chciał zamienić, to chętnie oddałbym szary za czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o gratisach - dostanę alarm, dywaniki (gumowe) i chlapacze. Dodatkową gwarancję będę niestety wykupywał. I jak patrzę na swoje przebiegi, to wezmę na 5 lat :)

 

W moim przypadku nie miało znaczenia, czy biorę na kredyt, w leasing, czy za gotówkę. Może miało, że na firmę :)

 

Pzdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup z pożyczką lub na firmę zdecydowanie wpływa na wartość upustu. Trochę zaskoczył mnie ten rabat w maju. Przy nim obecne 10tys. to mało. Może więc warto zaczekać do następnego maja? Auto o rok młodsze i niewiele droższe??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek17, w ten sposób to nigdy samochodu nie kupisz :)

Dodatkowo udało mi się dostać fajny rabat na opony. Wymiana w cenie. Niestety nie udało się"zassać" opon w cenę auta...

 

W pierwszym poście pisałeś ver_batim, o ksenonach. Ja bym brał. Jakie by nie były, bym brał na Twoim miejscu. Tym bardziej, że są światła do jazdy dziennej, więc zużycie tych lamp nie będzie dramatycznie duże.

 

Pzdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o gratisach - dostanę alarm, dywaniki (gumowe) i chlapacze

Fajnie, że dorzucili Ci chlapacze. Ja je założyłem tydzień po odbiorze auta, jak w deszczu zobaczyłem w tylnej szybie wyrzucaną wysoko wodę. Przednie chlapacze też pomagają, mam mniej uświnione drzwi i próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ver_batim: spoko soko :) aż tak bardzo tego nie analizowałem :) za to podtrzymuje wersje poszukania po kilku salonach co mają akurat za testówke :P stosunek cena/ wyposażenie znacznie się zmniejsza :P a są w stanie Ci od razu powiedzieć czy sprzedają ją za tydzień czy za miesiąc :P a jak wpłacisz dziś tysiaka to jest Twoja od razu jak będą ją spylać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soko, testówki brać nie chcę bo mam obiekcje co do użytkowania takiego auta szczególnie, że wybrany przeze mnie silnik ma turbo, a to wiąże się z odpowiednim traktowaniem turbiny. A nie mam gwarancji, że nie była ona wysilana przy np. zimnym silniku lub silnik wyłączany gdy turbina nie zdążyła się schłodzić i wyhamować.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy założone teraz zamówienie wiąże się z obecnymi rabatami? Chodzi mi o to, czy odbierając auto po nowym roku będę płacił cenę katalogową z obecnymi upustami (10 000zł.) oczywiście nie biorąc pod uwagę VATu, bo on pójdzie w górę. Czy wtedy cenę będę płacił z upustami ustalonymi na nowy okres? Prosiłbym o szybką odpowiedź :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli auto zdążą wyprodukować w tym roku (ale jeśli jeszcze nie zamówiłeś to raczej już nierealne) to tak. Jeśli produkcja przejdzie na styczeń to zapomnij o 10tys rabatu. Będzie to już rocznik 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie macie rację:) A przynajmniej nie w każdym przypadku. Ja mam gwarancję ceny, ale netto. Gdyby auto przyjechało w nowym roku, zapłaciłbym wyższy vat. I nie tylko w Renault, u wszystkich dealerów, z którymi rozmawiałem.

 

Trzymam się też tego, że owa gwarancja obowiązuje w górę, czyli gdyby cena netto poszła w górę, to sorry Winnetou, mam auto za tyle, co w umowie. A gdy cena spadnie.... to mam fajniej :)

 

Tak więc, jaamar1, dowiedz się dokładnie, jak jest z vatem.

 

Sławek17, z tym zapominaniem o rabatach też nie do końca musi być prawda :P Jak mówię, mam zaklepaną cenę, bez względu na czas dostawy auta (netto).

 

Pzdr,

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas dostawy nie ma znaczenia tylko czas produkcji. Jak zamawiałeś na pewno określili w którym tygodniu roku auto wejdzie do produkcji. Jeżeli produkcja w roku 2011 to już inna cena ale o tym wiesz już w momencie zamawiania samochodu. O vat też pisałem, że jak faktura czyli odbiór w nowym roku to już z większym vatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!