Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyskie spalanie, wysokie obroty, dziwne dzwi


kamil_mk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem coś dziwnego w Sceniku mojego taty - poniżej opisane rzeczy wydają mi się dziwne ale mogę się mylić bo na codzień jeszcze Megane II 1.9 dci więc silniki benzynowe są mi trochę obce i może opisane poniżej uwagi to norma w tych silnikach.

 

A więc zacznę od początku.

Parametry samochodu:

REANULT SCENIC 1 ph 2

1.6 16 V

110 KM

rok produkcji 2001

Prawdziwy przebieg to 120 000 km (naprawdę w 100% pewny)

 

Podczas trasy 250 km po drogach ekspresowych i autostradzie zauważyłem dziwne zachowanie. Wydaje mi się wysokie spalanie na poziomie 9l/100km - nie przekraczając 110 km/h. Dodatkowo chciałem trochę sprawdzić to auto i na autostradzie nie mogłem go rozpędzić powyżej 140 km/h. Przy 140 km/h z lekkiej górki obroty silnika sięgały poziomu 4500. Dodatkowo bardzo dziwny dźwięk - takie piszczenie - a jak lekko nacisnąłem na hamulec to ten dzwięk znikał, puszczam pedał hamulca znowu piszczy, naciskam na hamulec przestaje piszczeć i tak cały czas. Następnie dziwny głośny dzwięk jakby z tłumika środkowego ale tylko przy prędkościach 100 km/h i więcej. Podczas trasy zaplaiła mi się także kontrolka trakcji ale po zgaszeniu silnika i odpalenia na nowo przestała się palić.

 

Czy takie zachowanie jest ok? czy spalanie na trasie przy tak spokojnej jeździe (9l/100km) jest normalne? W samochodzie wyraźnie odczuwam brak mocy jak by był przytkany? Co może być przyczyną?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja trochę odgrzeję temat. Ostatnio jechałem do Wrocławia przez A4 (80km) i zmartwiła mnie jedna rzecz. Przez pierwsze 50 km (Jelenia Góra - Legnica) i normalnej jeździe spalanie miałem na poziomie ok. 6l/100km. Przy zjeździe z autostrady spalanie wzrosło do bodaj 7,7l/100km. Przez cała autostradę nie jechałem jakoś super szybko, średnio mniej więcej 140-150km/h i chwilowe spalanie było bardzo wysokie, 12-14l/100km. Obroty normalne, mocy też było, bo można go było spokojnie jeszcze rozpędzić, a w aucie 3 (ze mną) w miarę lekkie osoby. Czy u was jest podobnie? Nie wiem jak się na to zapatrywać, bo wydaje mi się, że jak na taką prędkość jest to trochę za dużo benzyny, dodam, że z powrotem jechałem trochę wolniej i w przedziale 110-120km/h chwilowe spalanie jest normalne ok. 7l/100km.

 

P.S. Ostatnio jeszcze zauważyłem dziwne zjawisko, a mianowicie nawet przy delikatnym przy przyspieszaniu chwilowe spalanie jest ogromne, 15-17l, zaś przy trzymaniu prędkość np. 40km/h na trójce spalanie jest na poziomie 8-9l. Sytuacja ta ma miejsce od kilku dni, jak zjeżdżając przed autobusem na bok zaliczyłem niestety dziurę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was jest podobnie?

 

moim zdaniem nieco za dużo Ci bierze. U mnie co prawda 1.4 16V ale np. przy 40kmh na trójce pokazuje mi spalanie w granicach 4-5l. Chyba, że to u mnie coś nie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 50 km (Jelenia Góra - Legnica) i normalnej jeździe spalanie miałem na poziomie ok. 6l/100km. Przy zjeździe z autostrady spalanie wzrosło do bodaj 7,7l/100km. Przez cała autostradę nie jechałem jakoś super szybko, średnio mniej więcej 140-150km/h i chwilowe spalanie było bardzo wysokie, 12-14l/100km.

 

A co się dziwisz. Osobiście jak jechałem autostradą to spalanie na 100km wyszło około 7,5-8l/100km, a nie przekraczając 90km/h spalanie mam około 6-6.5l/100km. Prędkość robi swoje, zwiększają się opory powietrza, silnik pracuje na większych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!